Ukrainas Drošības dienests (UDD) publiskojis noklausītas sarunas, kurās prokrieviskie kaujinieki ziņo par to, ka ir notriekuši civilo lidmašīnu.

Pirmajā sarunā vīrietis, ko UDD identificē kā kaujinieku komandieri Igoru Bezleru, kurš plašāk pazīstam kā terorists "Bess", ziņo, ka pirms 30 minūtēm ir notriekta lidmašīna. Kaujinieki devušies meklēt lidotājus un fotografēt lidaparātu, viņš ziņo.

Otrā ierakstā persona, kas identificētā kā "Majors", ziņo citam vīrietim, ka notriektā lidmašīna izrādījusies civilā un ka ir ļoti daudz bojāgājušo. Sarunu biedrs jautā, vai lidmašīnā ir kāds bruņojums, uz ko "Majors"atbild: "Vispār nekā."

Trešajā sarunu ierakstā kāds runātājs stāsta, ka uz notriektās lidmašīnas korpusa ir rakstīts "Malaizijas aviolīnijas" un ka ir ļoti daudz līķu, tai skaitā sievietes un bērni. Runātājs izsaka izbrīnu, ko šis lidaparāts darījis Ukrainas teritorijā.

"Tātad ieveda spiegus," atbild otrs runātājs.

UDD sarunu ierakstu var noklausīties šeit.

Vēstīts, ka Doņeckas apgabalā Ukrainā ceturtdien avarējusi pasažieru lidmašīna "Boeing 777" ar aptuveni 300 cilvēkiem uz klāja, kas lidojusi no Amsterdamas uz Malaizijas galvaspilsētu Kualalumpuru. Ukrainas amatpersonas ir paziņojušas, ka lidaparāts notriekts ar pretgaisa aizsardzības raķeti "Buk", tajā vainojot prokrieviskos kaujiniekus.

Ukrainas austrumos, kur notiek pretterorisma spēku un prokrievisko kaujinieku cīņas, lidaparāti ir notriekti jau iepriekš. Pēdējais tāds gadījums bija 14. jūlijā Luhanskas apgabalā, kad tika notriekta Ukrainas armijas transporta lidmašīna "An-26".

Ukrainas aizsardzības ministrs Valērijs Heletejs toreiz pieļāva, ka lidaparāts tika notriekts ar jaudīgu raķeti no Krievijas.  

Ukrainas austrumu reģionos notiek sīvas kaujas. Drošības spēki pretterorisma operācijas ietvaros cīnās ar prokrieviskajiem kaujiniekiem, kuri reģionā darbojas jau no aprīļa. Mediji ziņo, ka kaujiniekiem ierodas papildspēki, kā arī kaujas tehnika un ieroči no Krievijas. Tiek uzskatīts, ka nemierus atbalsta Kremlis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!