Foto: RIA Novosti/Scanpix

Ukrainas austrumos pretterorisma operācijas zonā notikušas īstas tanku kaujas un Ukrainas valdības spēki tajās uzvarējuši, ceturtdien paziņojis Ukrainas prezidents Petro Porošenko, vienlaikus uzsverot, ka karavīri visā frontes līnijā stabili notur pozīcijas.

Dienas laikā valdības spēki Donbasa frontē iznīcinājuši vairākus kaujinieku tankus, atsaucoties uz prezidenta teikto ceturtdien tikšanās gaitā ar drošības struktūru vadītājiem, mikroblogošanas vietnē "Twitter" paziņojis viņa preses sekretārs Svjatoslavs Cegolko.

"Šodien ukraiņi iznīcināja vairākus pretinieka tankus. Mēs stingri noturam pozīcijas visā frontes līnijā," Porošenko teikto citējis Cegolko.

Sēdes sākumā Porošenko sacījis, ka Ukrainas karavīri veiksmīgi atvairījuši uzbrukumus visā frontes līnijā, teikts paziņojumā valsts galvas tīmekļa vietnē.

"Ir notikušas īstas tanku kaujas, Ukrainas Bruņotie spēki šajās kaujās ir uzvarējuši," sacījis Porošenko.

Ir sagrābti ienaidnieka bruņutransportieri un kājnieku bruņumašīnas, ir iznīcināti trīs pretinieka tanki un divas automašīnas ar munīciju, norādījis prezidents.

"Visā frontes līnijā mēs stingri turam pozīcijas, neraugoties uz to, ka apšaudīšanas intensitāte desmit reizes pārsniedz to, kas bija pirms kaujas darbību intensīvās fāzes sākuma," norādījis valsts galva.

Porošenko ceturtdienas vakarā sasauca drošības dienestu vadītāju un armijas komandieru ārkārtas sanāksmi, lai spriestu par Krievijas agresijas apturēšanu.

"Plkst.18 tiks apstiprināts plāns, lai apturētu teroristiskā karaspēka operācijas, kas notiek ar Krievijas Federācijas regulārā karaspēka līdzdalību. Plāns, kā pārgrupēt spēkus un apturēt agresiju," sacījis prezidents.

Porošenko trešdien Davosā Pasaules Ekonomikas forumā paziņoja, ka Ukrainas robežu nule kā šķērsojuši vairāk nekā 2000 Krievijas karavīru.

Šobrīd Ukrainā atrodas vairāk nekā 9000 Krievijas karavīru, 500 tanku, smagās artilērijas vienību un bruņutransportieru, sacījis prezidents.

Krievija februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!