Foto: Reuters/Scanpix

Ukrainas Drošības dienesta (UDD) vadītājs Valentīns Naļivaičenko apsūdzējis Krievijas prezidenta padomnieku Valentīnu Surkovu ārvalstu snaiperu grupu vadīšanā, kas pirms gada šāva uz protestētājiem Kijevas Neatkarības laukumā, nogalinot vairāk nekā 100 cilvēku.

Pēc viņa teiktā, šādu informāciju nopratināšanās atklājuši UDD speciālo spēku "Alfa" darbinieki. "Viņi deva konkrētas liecības ar ārvalstu snaiperu grupu atrašanās vietām, kuri mērķēja uz mītiņotājiem un uz Iekšlietu ministrijas darbiniekiem," telekanālā "1+1" paziņoja Naļivaičenko.

Viņš uzsvēra, ka tiesībsargājošajām iestādēm ir dokumentāli pierādījumi par ārvalstnieku nelikumīgajām darbībām Maidana protestu laikā.

"Šīs lietas ietvaros ir amati, uzvārdi, pasu kopijas, viņu iebraukšanas-izbraukšanas datumi, kādus sakaru līdzekļus viņi izmantoja, kādās telpās atrādās, kā Kijevā viņus vadīja Putina padomnieks Surkovs," sacīja Naļivaičenko.

Viņš arī norādīja, ka Kijevā no 2013.gada decembra līdz 2014.gada februārim iebraukušas trīs Krievijas Federālā drošības dienesta (FDD) darbinieku grupas, kas organizēja un plānoja Maidana aktīvistu izdzenāšanu.

Naļivaičenko arī pavēstīja, ka liels skaits likumsargu un UDD darbinieku izrādījušies nodevēji un Krievijas specdienestu darbinieki. Tā bijušais UDD vadītājs Krimā Pjotrs Zima izrādījies FDD darbinieks un palīdzējis īstenot pussalas aneksiju.

Pavisam uz šo brīdi aizdomās par valsts nodevību tiek turēti aptuveni 100 bijušo UDD darbinieku, no kuriem desmit arestēti.

Tieši pirms gada 20.februārī no snaiperu raidītām lodēm Kijevā dzīvības zaudēja apmēram simts cilvēki, bet vēl daudzi tika ievainoti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!