Foto: AFP/Scanpix
Krievijas baikeru klubi pērn piedalījās Ukrainai piederošās Krimas aneksijā, plašumā vēršoties debatēm par Krievijas prokremliskās baikeru bandas "Nakts vilki" ieceri doties cauri Polijai uz Berlīni, sacīja Polijas parlamenta spīkers bijušais ārlietu ministrs Radoslavs Sikorskis.

Polijas valdībai tas būtu ļoti sarežģīts lēmums - aizliegt krievu baikeru braucienu, spīkera teikto citē Polijas Radio.

"No vienas puses, tā ir uzvaras pār fašismu godināšana, no otras puses, mēs zinām, ka šiem klubiem bija zināma loma Krimas aneksijā. Un no trešās puses, viņi izmanto totalitārās Padomju Savienības simboliku. Polijā tas ir konstitūcijas pārkāpums," norādīja Sikorskis.

Viņš arī atgādināja, ka Polijas baikeri rīko braucienus uz Katiņu un ka tas savukārt var nepatikt Krievijas varasiestādēm.

Polijā krievu baikeru iecere izsaukusi protestus. Polijas premjerministre Eva Kopača "Nakts vilku" akciju nodēvējusi par "provokāciju".

Arī no Vācijas tiek saņemti signāli, ka prokremliskās baikeru bandas akcija nav vēlama.

Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš pagājušā aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!