Foto: Reuters/Scanpix

Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam būs nelabvēlīga jebkāda situācijas attīstība Donbasā, paziņojis Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks.

"Putins ir pats sev radījis politisku slazdu, viņam nav iespējama risinājuma. Ja viņš pasaka, ka mēs aizejam no Doņeckas un Luhanskas, viņš būs politisks līķis Krievijā. Ja viņš uzbruks Ukrainas armijai, viņš kļūs par līķi visai pasaulei, tas viņam ir strupceļš," Kijevā notiekošajā "Jaltas Eiropas stratēģijas forumā" pavēstīja Jaceņuks.

Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš pagājušā gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Kā otrdien paziņoja ANO cilvēktiesību birojs, karā Ukrainas austrumos kopš pagājušā gada aprīļa dzīvību zaudējuši teju 8000 civilistu, Ukrainas karavīru un prokrievisko kaujinieku.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!