Pierādījumi liecina, ka pagājušās nedēļas nogalē notikušo Krievijas pasažieru lidmašīnas katastrofu Ēģiptē, visticamāk, izraisījis "Islāma valsts" kaujinieku ievietots spridzeklis, trešdien atzinuši avoti ASV un Eiropas drošības dienestos.

"Islāma valsts", ar kuru saistītie kaujinieki ir iesaistīti cīņās ar Ēģiptes armiju Sīnāja pussalā, trešdien atkārtoti uzņēmās atbildību par Krievijas aviolainera "Airbus A321M" notriekšanu, nogalinot 224 cilvēkus.

Grupējums arī norādīja, ka ar laiku pavēstīs, kā tas paveikts.

Lai gan sākotnēji "Islāma valsts" paziņojums izsauca skepsi, tagad avoti drošības dienestos pauž arvien lielāku pārliecību, ka lidmašīnas bojāejas cēlonis varētu būt terora akts. Tomēr ASV un Eiropas drošības dienesti uzsver, ka galīgie secinājumi vēl nav izdarīti.

Lielbritānija trešdien atzina lielu iespējamību, ka katastrofu izraisījis spridzeklis, taču neminēja nevienu konkrētu grupējumu, kas varētu būt par to atbildīgs.

"Esam secinājuši, ka pastāv ievērojama iespējamība, ka katastrofu izraisīja spridzeklis lidmašīnā," pēc valdības krīžu komisijas sanāksmes atzina Lielbritānijas ārlietu ministrs Filips Hamonds.

Jau iepriekš Londona pziņoja, ka aptur lidojumus uz Ēģiptes Sarkanās jūras kūrortu Šarm eš Šeihu.

Kā ziņots, iepriekš trešdien kāds ēģiptiešu avots, kas labi informēts par aviolainera "melno kastu" izpētes gaitu, pavēstīja, ka lidmašīnas katastrofas cēlonis, visticamāk, bijis sprādziens, taču nav skaidrs, vai to izraisījusi degviela, dzinēja bojājums vai spridzeklis.

"Tiek uzskatīts, ka tā bija eksplozija, taču, kāda rakstura, nav skaidrs. Notiek smilšu izpēte nogāšanās vietā, lai noskaidrotu, vai tas bija spridzeklis," aģentūrai "Reuters" pavēstīja avots.

Arī kāda Krievijas aviācijas amatpersona atzina, ka izmeklētāji pārbauda iespējamību, ka katastrofu izraisījis kaut kas, kas "iekrauts" lidmašīnā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!