Foto: AFP/Scanpix

Ēģiptes kūrortā Hurgadā piektdien divi uzbrucēji viesnīcā sadūruši trīs tūristus no Eiropas, taču uz uzbrucējiem atklājuši uguni policisti, vienu no viņiem nošaujot, bet otru smagi ievainojot, paziņoja Ēģiptes Iekšlietu ministrija.

Ievainotie tūristi ir divi Austrijas pilsoņi - 72 gadus vecie Vilhelms un Renāta Veisleini - un 27 gadus vecais Zviedrijas pilsonis Sammijs Ūlovsons. Visi trīs tika nogādāti slimnīcā, taču neviens no viņiem nav smagi ievainots un viens no viņiem slimnīcu jau atstājis.

Ievainotais uzbrucējs aizturēts. Ēģiptes plašsaziņas līdzekļu publicētie fotoattēli liecina, ka viņš sašauts kājās.

Plašsaziņas līdzekļi vēsta, ka uzbrucējiem bijis džihādistu grupējuma "Daesh" ("Islāma valsts") karogs, ziņoja raidsabiedrība BBC.

Iekšlietu ministrijas amatpersona pastāstīja žurnālistiem, ka divi ar nažiem bruņotie uzbrucēji iegājuši četrzvaigžņu viesnīcas "Bella Vista" pirmajā stāvā esošajā restorānā un uzbrukuši tūristiem.

Kāds viesnīcas darbinieks, kurš bija uzbrukuma aculiecinieks, pastāstīja žurnālistiem, ka viens no uzbrucējiem gribējis saņemt par ķīlnieci tūristi un, turot nazi pie viņas kakla, ievilcis viņu viesnīcas vestibilā, un tad uzbrucēju nošāvis policists.

Pēc ministrijas sniegtajām ziņām, nogalinātais uzbrucējs ir 21 gadu vecais students Mohammeds Hasans Mohammeds Mahfuzs no Kairas piepilsētas Gizas.

Ēģiptes tūrisma ministrs Hišams Zazu, kurš pēc uzbrukuma apmeklēja Hurgadu, sacīja aģentūrai AFP, ka, pēc sākotnējiem izmeklēšanas secinājumiem, uzbrucēji darbojušies vieni paši un nav bijuši organizētas grupas dalībnieki, viņu rīcība bijusi amatieriska un motīvi vēl nav noskaidroti.

Savukārt viesnīcas "Bella Vista" lapā sociālajā tīklā "Facebook" teikts, ka abi uzbrucēji bijuši narkotiku reibumā.

Pēc šī uzbrukuma Hurgadā un Ēģiptes Sinaja pussalas kūrortos tiek veikti pastiprināti drošības pasākumi, kuros iesaistīta armija, policija un tūrisma policija, vēsta plašsaziņas līdzekļi.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!