Foto: AP/Scanpix

Krievijas premjerministrs un valdošās partijas "Vienotā Krievija" līderis Dmitrijs Medvedevs sestdien aicināja partijas biedrus priekšvēlēšanu laikā nedot Krievijas iedzīvotājiem neizpildāmus solījumus, bet valsts iedzīvotājus mudināja neticēt tiem, kas dod tādus solījumus.

"Ar pilnu pārliecību lūdzu nesolīt cilvēkiem to, ko mēs nespējam izpildīt. Mēs esam atbildīgs politiskais spēks, jo īpaši saspringta budžeta apstākļos. Laiki, kad ieguvām no augstas naftas cenas, ir pagājuši. Kā valdības vadītājs, es labi zinu mūsu kārtējā budžeta situāciju. Cienījamie vēlētāji, neticiet tiem, kas sola zelta kalnus," Medvedevs teica "Vienotās Krievijas" 15. kongresa pirmajā kārtā.

Viņš norādīja, ka "Vienotajai Krievijai" ir jābūt gatavai, ka "pretinieki atgādinās ne tikai katru mūsu kļūdu, bet arī katru grūto lēmumu".

"Viņi taču piedāvās it kā 100% iedarbīgas receptes izkļūšanai no krīzes," par opozīcijas partiju un arī bezpartejisko kandidātu priekšvēlēšanu retoriku brīdināja Medvedevs.

Krievijas premjers un bijušais prezidents teica, ka "kreisajiem spēkiem ir viegli: apsola sociālo atbalstu un līdz saknei samazina visas iespējas uzņēmējiem, neskatoties uz to, cik ierobežoti ir resursi". Labējiem spēkiem, kā viņš izteicās, "ir vēl vienkāršāk: gatavi samazināt sociālo atbalstu, cer uz visuvareno tirgu. Un viņiem ir vienalga, kas notiek ar cilvēkiem". Vienlaikus Medvedevs norādīja, ka ir arī trešā veida politiķi: "viņi nemaz nekaunas norādīt uz kāda vainu grūtībās, pret kurām cīnās sabiedrība, vienkārši par iemeslu nosaka nacionalitāti, ticību vai jādu citu "neapstrīdamu argumentu"".

Viņš paziņoja, ka uz katru tādu pārmetumu valdošajai partijai komentēt nav laika, ko "mēs esam aizņemti ar reālo darbu".

Medvedevs solīja, ka Krievijas valdība ir rezervējusi budžetā līdzekļus, lai palīdzētu sarežģītā ekonomiskajā situācijā nonākušajiem iedzīvotājiem, īpašu uzmanību pievēršot jauniešiem.

Par valdības stratēģisko mērķi viņš nosauca apņēmību līdz 2018. gadam nepalielināt nodokļus, bet nākotnē pāriet uz jaunu stratēģiju - nodokļu samazināšanu.

Vienlaikus Krievijas premjers atzina, ka valstij nav līdzekļu, lai būvētu jaunas valsts institūciju ēkas, tādēļ tādi projekti ir jāatliek.

Viņš arī kritizēja varas institūcijas par to, ka kavējas izmaksām cilvēkiem, kas saņem atalgojumu vai pabalstus no valsts budžeta.

Medvedevs uzsvēra, ka algu kavēšanās "ir nepieļaujama arī komerciālajā sektorā. Bet par valsts iestādēm es pat nerunāju. Par kādu uzticību varai šajā gadījumā var spriest? Valstij ir pienākums jebkuros apstākļos maksāt algu. Ne ārstiem, ne pensionāriem, ne studentiem nav jālūdz sava nauda, jo īpaši jau dodoties mītiņos ielās".

Krievijas premjers nosodīja dažu reģionālo varas iestāžu rīcību, krasi samazināt izmaksas no budžeta, lai samazinātu izdevumus, tādējādi "faktiski liedzot palīdzību tiem, kam tā ir vitāli nepieciešama".

Medvedevs atzina, ka valstī ir sarežģīta situācija, tā izjūt spiedienu no visām pusēm, un "Vienotajai Krievijai" ir vēlēšanās jāuzvar.

"Valsts atrodas sarežģītā situācijā, un iemesli tam ir zināmi. Mums ir daudz savu problēmu. Uz mums izdara spiedienu no visām pusēm. Un "Vienotajai Krievijai" principiāli ir jāuzvar tieši tagad, nevis panākumu laikos, kad aug naftas cenas, bet pārbaudījumu un grūtu lēmumu periodā, turklāt ir jāuzvar atklātā politiskā cīņā," klāstīja Krievijas valdības vadītājs.

Viņš atgādināja, ka arī 2008.-2011. gada krīzi valsts pārvarēja "Vienotās Krievijas" vadībā. "Mēs zinām, kas ir jādara. Un mums ir viss, lai uzvarētu," viņš teica.

Kā partijas līderis Medvedevs ierosināja šogad atjaunot trešo daļu "Vienotās Krievijas" vadības.

"Pērn mums nebija kongresa. Un ģenerālās padomes rotācijas nebija. Tādēļ tagad ierosinu 2016. gadā atjaunot partijas vadību par trešdaļu," viņš teica.

Medvedevs teica, ka "nav nekā briesmīga" nepieciešamībā veikt kadru rotāciju partijas vadībā, jo tādā veidā partijas vadībā iesaistās jauni cilvēki, kuriem ir jauns redzējums par problēmu risinājumu.

Vienlaikus viņš paziņoja, ka parlamenta apakšpalātas Valsts domes vēlēšanu sarakstos tiks iekļauti tikai tie "Vienotās Krievijas" biedri, kas būs izgājuši priekšvēlēšanu kārtu, kas notiks 22. maijā.

Valsts domes vēlēšanas Krievijā notiks 18. septembrī.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!