Foto: Reuters/Scanpix

ASV prezidents Baraks Obama otrdien pauda pārliecību, ka viens no republikāņu galvenajiem pretendentiem uz ASV prezidenta amatu Donalds Tramps neuzvarēs 8. novembrī paredzētajās prezidenta vēlēšanās.

Obama kritizēja visu republikāņu pretendentu "satraucošos" paziņojumus, bet visasāk izteicās par Trampu un pamatoja savu pārliecību, kāpēc amerikāņi neievēlēs viņu par prezidentu.

"Es turpinu uzskatīt, ka Tramps nebūs prezidents. Un iemesls ir tas, ka es ļoti ticu amerikāņu tautai. Un es domāju, ka viņi (amerikāņi) saprot, ka būt par prezidentu ir nopietns darbs," Obama paziņoja reportieriem Kalifornijas štatā.

"Tā nav tolkšova vai realitātes šova rīkošana. Tā nav reklāma. Tas nav mārketings. Tas ir grūti," sacīja Obama, kurš Kalifornijā piedalījās samitā ar 10 Dienvidaustrumāzijas valstu līderiem un pārstāvjiem.

"Tas nenozīmē izdabāt un darīt jebko, lai iekļūtu dienas ziņās. Un dažreiz ir jāpieņem smagi lēmumi, pat ja tautai tie nepatīk," teica Obama.

Viņš arī atzīmēja, ka prezidentam "jāspēj strādāt kopā ar pasaules līderiem tādā veidā, kas atspoguļo šī amata nozīmību".

"Amerikāņi ir diezgan saprātīgi. Un es domāju, ka viņi beigās izdarīs saprātīgu izvēli," sacīja Obama sava paziņojuma noslēgumā.

69 gadus vecais nekustamo īpašumu magnāts Tramps, kurš sabiedriskās domas aptaujās četrus mēnešus bijis populārākais pretendents uz izvirzīšanu prezidenta vēlēšanām no Republikāņu partijas, nicinoši raksturoja Obamas izteikumus.

"Šis cilvēks ir paveicis tik sliktu darbu, viņš tik tālu ir pabīdījis mūs atpakaļ," Tramps teica televīzijas intervijā, piebilstot, ka īpaša pieminēšana un pat pārmetumi no tagadējā ASV prezidenta puses viņam savā ziņā ir "liels kompliments".

Tramps arī sacīja, ka Obamam "paveicās" tai ziņā, ka Tramps 2012.gadā nekandidēja ASV prezidenta vēlēšanās, lai gan bija apsvēris šādu iespēju, citādi Obama būtu bijis prezidents tikai vienu amata termiņu.

Vēlētāju sapulcēs Aiovas štatā februāra sākumā Tramps zaudēja republikāņu senatoram Tedam Krusam, toties republikāņu priekšvēlēšanās Ņūhempšīras štatā pagājušonedēļ Tramps uzvarēja. Sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka Tramps uzvarēs Krusu arī Dienvidkarolīnas priekšvēlēšanās šonedēļ.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!