Foto: AP/Scanpix
Indija sestdien parakstīja vienošanos ar Krieviju par raķešu, helikopteru un karakuģu piegādēm miljardiem dolāru vērtībā.

Krievijas prezidenta Vladimira Putina un Indijas premjerministra Narendras Modi tikšanās laikā Goa štatā abu valstu līderi neklātienē "lika pamatakmeni" arī divu kodolreaktoru būvniecībai Kudankulamas atomelektrostacijā (AES), kurā tiek izmantotas krievu tehnoloģijas.

Abu līderu divpusējā tikšanās notika tā dēvētā BRICS samita kuluāros.

BRICS līdz ar Indiju un Krieviju apvieno Brazīliju Ķīnu un Dienvidāfriku, un Deli šogad pilda organizācijas samita namatēva pienākumus.

Līdztekus bruņojuma piegādēm, 16 Putina un Modi parakstītie līgumi paredz abu valstu sadarbību arī tādās jomās kā kosmosa izpēte, naftas un gāzes industrija, tā dēvētās viedās pilsētas un dzelzceļa transporta attīstība.

"Vecs draugs ir labāks nekā divi jauni draugi," tikšanās laikā norādīja Modi, komentējot Indijas un Krievijas sadarbību, kas ietiecas vēl pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados.

Parakstītās vienošanās paredz, ka Krievija piegādās Indijai zenītraķešu sistēmas "S-400", ko var izmantot gaisa mērķu iznīcināšanai 400 kilometru rādiusā, kopīgu helikopteru "Kamov 226T" ražošanu un četru krievu fregašu iegādi.

Četru raķešu sistēmu piegāde Deli izmaksās 5,8 miljardus dolāru, bet helikopteru ražotne – vēl vienu miljardu.

Par kontraktu kopējo summu oficiāla informācija pagaidām nav sniegta.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!