Foto: Reuters/Scanpix

ASV nelaiķa prezidents Ronalds Reigans "kapā apgrieztos", uzzinot par mūsdienu republikāņu simpātijām pret Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, piektdien savā pēdējā 2016.gada preses konferencē sacīja ASV prezidents Baraks Obama.

"Vairāk nekā trešā republikāņu vēlētāju daļa atzinīgi vērtē Vladimiru Putinu," sacīja Obama. "Ronalds Reigans kapā apgrieztos otrādāk."

Maskava var kaitēt Savienotajām Valstīm, ja amerikāņi ļauj tai to darīt, viņš norādīja. "Krievija nevar mainīt mūs, nedz mūs būtiski vājināt", uzsvēra prezidents.

"Viņi ir mazāka valsts, viņi ir vājāka valsts, viņu tautsaimniecība neražo nekā tāda, ko kāds gribētu pirkt, atskaitot naftu, gāzi un bruņojumu, viņi nav inovatīvi," skaidroja Obama.

"Bet viņi var mūs ietekmēt, ja mēs zaudējam orientierus tam, kas mēs esam. Viņi var mūs ietekmēt, ja mēs atsakāmies no savām vērtībām," brīdināja prezidents.

Izsakoties par ASV vēlēšanu laikā notikušajiem Krievijas hakeru kiberuzbrukumiem Savienoto Valstu Demokrātu partijas e-pastiem, Obama norādīja, ka Maskavas augstākās vadības līdzdalība ir pašsaprotama.

"Krievijā maz kas notiek bez Vladimira Putina. Tā ir samērā hierarhiska operācija. Pēdējo reizi, kad es pārbaudīju, tur nebija lielu debašu vai demokrātiskas apspriešanas, jo īpaši jautājumos par politiku pret Savienotajām Valstīm," sacīja Obama.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!