Foto: AP/Scanpix

Jaunievēlētais ASV prezidents Donalds Tramps piektdien ievadīja savas inaugurācijas noslogoto dienu ar tradicionālo dievkalpojumu.

Tramps, viņa dzīvesbiedre Melānija un viņa bērni ieradās netālu no Baltā nama esošajā Svētā Jāņa baznīcā, lai pēc dievkalpojuma, kas varētu ilgt aptuveni stundu, dotos uz rīta tēju pie līdzšinējā prezidenta Baraka Obamas.

Pēc tam Obama un Tramps kopīgi pa Pensilvānijas avēniju dosies uz četrus kilometrus attālo Kapitoliju, uz kura kāpnēm paredzēta zvēresta nodošanas ceremonija.

Sprediķi dievkalpojumā teiks Dienvidu baptistu mācītājs Roberts Džefress, kurš ar saviem musinošajiem izteikumiem par musulmaņiem, mormoņiem, katoļiem un homoseksuāļiem izpelnījies asu nopēlumu.

Džefress, kurš vada Dalasas Pirmo baptistu baznīcu, reiz apsūdzējis Obamu, ka viņš "gatavo ceļu" Antikristam, bet islāmu nodēvējis par "ļaunu reliģiju".

Dievkalpojumu apmeklēs arī nākamais viceprezidents Maiks Penss ar ģimeni.

Džefress tviterī publicējis fotogrāfiju, kurā viņš redzams pie Svētā Jāņa dievnama.

"Teikšu sprediķi Trampa un Pensa ģimeņu privātajā dievkalpojumā plkst.8.30 pēc centrālā laika. Tēma: "Kad Dievs izraugās līderi", no Nehemijas grāmatas".

Pēc tradicionālā rīta dievkalpojuma Tramps ar kundzi piektdien ieradās Baltajā namā, uz kura kāpnēm viņus sagaidīja līdzšinējais prezidenta Baraks Obama.

Pēc abu sarokošanās, Tramps uz vaiga noskūpstīja Obamas dzīvesbiedri Mišelu, bet pēc tam abi pāri īsu brīdi pozēja fotogrāfiem.

Vēl pirms Trampa ierašanās Obama, gatavojoties sava pēcteča inaugurācijas ceremonijai, pēdējo reizi apmeklēja Ovālo kabinetu.

Ovālajā kabinetā viņš uz daudzu prezidentu izmantotā rakstāmgalda, ko savulaik dāvinājusi kādreizējā Lielbritānijas karaliene Elizabete, atstāja vēstuli Trampam, kurā saskaņā ar tradīciju līdzšinējais prezidents dod personisku novēlējumu savam pēctecim.

Pēdējo reizi dodoties gar Baltā nama kolonādi, Obama uz kāda žurnālista jautājumu, vai viņš izjūt "nostalģiju" pēc astoņiem savas prezidentūras gadiem, atbildēja: "Protams".

Lūgts pateikt amerikāņiem savus beidzamos vārdus pirms amata atstāšanas, līdzšinējais prezidents atbildēja vienkārši: "Paldies!"

Obamam pirms astoņiem gadiem pirmo reizi ierodoties Ovālajā kabinetā, viņa priekšteča Džordža Buša juniora atstātajā vēstulē bija teikts: "Ļoti nedaudziem bijis ļauts uzzināt par atbildību, kādu tagad izjūtat Jūs. Ļoti nedaudzi pazīst to brīža satraukumu un izaicinājumu, kāds gaida Jūs."

"Būs pārbaudījuma brīži. Kritiķi trakos. Jūsu draugi Jūs pievils. Taču Jums būs par mierinājumu visvarenais Dievs, ģimene, kas Jūs mīl, un valsts, tostarp es, kas Jūs atbalsta," tolaik rakstīja Bušs. "Neatkarīgi no tā, kas gaidāms, Jūs iedvesmos tās tautas raksturs un atbalsts, kuru jūs tagad vadāt."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!