Foto: Shutterstock
Lielbritānijā deviņu mēnešu cietumsods piespriests Latvijas senlietu uzpircējam, kurš Česteras katedrālē nozadzis reliģiska satura gleznu, vēsta laikraksts "The Guardian".

Svētbildi "Lācara augšāmcelšana", kuras vērtība ir apmēram 2000 britu mārciņu, Česteras katedrālē nozaga 61 gadu vecais mākslinieks un restaurators Vasīlijs Apilats.

Mākslas darbu Apilats neesot zadzis mantkārības dēļ, bet tādēļ, ka šī glezna viņu esot apreibinājusi, un viņa rīcība esot "pielīdzināma žagatas instinktam", viņš uzsvēra Česteras tiesā.

Apilats noliedza, ka 2014. gada augustā viņš nozaga svētbildi, kas datēta ar apmēram 1870. gadu. Tiesas procesa laikā viņš pērn teica, ka esot pareizticīgais, un viņam šo mākslas darbu katedrālē kāds neidentificēts vīrietis esot piedāvājis nopirkt.

Tiesas laikā viņš sacīja, ka nopircis mākslas darbu "restaurācijas nolūkos".

Tiesa tomēr atzina viņu par vainīgu zādzībā.

Policija veica kratīšanu Apilata mājā un atrada gleznu atkritumu maisā kopā es vēl citām reliģiskām senlietām.

Apilats tika atrasts, pateicoties DNS pēdām.

Pēc sprieduma Apilats uzrakstīja atvainošanās vēstuli katedrālei un sabiedrībai, lūdzot piedošanu.

Apilata advokāts Pīters Moss paziņojis, ka viņa klients ciešot no garīga rakstura problēmām, kas radušās, jo viņš esot cietis no krievu mafijas.

Noskaidrots, ka iepriekš Apilatam izdots netuvošanās orderis, jo viņš esot draudējis britu parlamenta deputātam Edvardam Timpsonam.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!