Foto: AFP/Scanpix
Ņemot vērā Ukrainas konflikta turpināšanos, ASV paplašinājušas Krievijai noteiktās sankcijas, otrdien paziņoja ASV Finanšu ministrija.

Paplašinātajā sankciju sarakstā iekļauti vēl 38 cilvēki un organizācijas, arī privātais militārais uzņēmums "Vagner", motoklubs "Nakts vilki", kā arī par "prezidenta Putina pavāru" dēvētā miljardiera Jevgeņija Prigožina uzņēmumi.

Lēmums par sankciju saraksta paplašināšanu izziņots neilgi pirms ASV prezidenta Donalda Trampa tikšanās ar Ukrainas kolēģi Petro Porošenko. Sankciju saraksts paplašināts, lai nepieļautu sankciju apiešanu un nodrošinātu, ka ASV sankcijas tiek saskaņotas ar citu valstu sankcijām, skaidroja ASV Finanšu ministrija.

"Līdz ar šo [personu un uzņēmumu] iekļaušanu tiks saglabāts spiediens pret Krieviju, lai panāktu, ka tā strādā diplomātiska risinājuma virzienā," paziņojumā apliecināja ASV finanšu ministrs Stīvens Mnučins.

"Administrācija ir uzticīga diplomātiskajam procesam, kas garantē Ukrainas suverenitāti, un sankcijas netiks mazinātas, līdz Krievija nebūs izpildījusi savas saistības atbilstoši Minskas līgumiem."

Kā teikts paziņojumā ASV Finanšu ministrijas tīmekļa vietnē, individuālās sankcijas noteiktas "Vagner" komandierim Dmitrijam Utkinam, ekonomiskās attīstības ministra vietniekam Sergejam Nazarovam, kā arī vienam no Luhanskas prokrievisko teroristu barvežiem Leonīdam Pasečņikam, kurš sevi dēvē par "valsts drošības ministru".

Sankciju sarakstā iekļauts arī Krievijas Federācijas padomes loceklis prezidenta īpašais pārstāvis sakariem ar tautiešu organizācijām ārzemēs Aleksandrs Babakovs un divi viņa līdzstrādnieki - Aleksandrs Vorobjovs un Mihails Pļisuks.

Krievijas okupētās Krimas 11 fiziskās un juridiskās personas arī iekļautas sankciju sarakstā.

"Melnajā sarakstā" iekļautas Doņeckas un Luhanskas teroristu "republiku" struktūras, to "centrālās bankas", kā arī Krievijas banka "CMR-bank".

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!