Foto: AP/Scanpix/LETA

ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo trešdien paziņojis, ka ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija necietīs Krievijas jaukšanos šogad gaidāmajās Kongresa vidustermiņa vēlēšanās.

Pompeo ASV Pārstāvju palātas Ārlietu komitejai pavēstīja, ka administrācija īstenos "atbilstošus pretpasākumus", lai cīnītos ar Krievijas centieniem jaukties novembrī gaidāmajās vēlēšanās. Pompeo plašāk nepaskaidroja, kā tieši Krievija iejaucas, un neatklāja, kādi būs pretpasākumi. Taču valsts sekretārs atzina, ka vēl ir daudz darāmā, lai apturētu Krievijas centienus.

Pompeo sacīja, ka ASV vēl nav izdevies efektīvi atvairīt apdraudējumu, ko rada Krievija. Demokrātu kongresmenis Eliots Engels, kurš ietilpst komitejā, savukārt pauda viedokli, ka Trampa administrācija piever acis uz Krievijas darbībām, jo Krievijas prezidents Vladimirs Putins 2016.gadā atbalstīja Trampa kandidatūru prezidenta vēlēšanās.

"Ja mēs pieļausim ārvalsts iejaukšanos mūsu vēlēšanās, kamēr vien tā atbalsta mūsu politiskos mērķus, tad mēs būsim nostādījuši partiju augstāk par valsti un noveduši mūsu demokrātiju krīzē," sacīja Engels.

ASV īpašā prokurora Roberta Millera komanda izmeklē Krievijas iespējamo iejaukšanos Savienoto Valstu prezidenta vēlēšanās. Tramps ir vairākkārt noliedzis, ka viņa kampaņa būtu bijusi saistīta ar Krieviju. Pompeo aizstāvēja Trampa administrācijas "milzīgos pūliņus", lai pretdarbotos Krievijai, piebilstot, ka šīs administrācijas centieni ir daudz labāki nekā iepriekšējās administrācijas. Pompeo šī bija pirmā uzstāšanās Kongresā, kopš viņš pirms aptuveni mēneša nomainīja valsts sekretāra amatā Reksu Tilersonu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!