Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Vašingtona neatzīst Krimas aneksiju un ASV noteiktās sankcijas Krievijai paliks spēkā, kamēr pussala netiks atdota Ukrainai, pirmdien paziņoja Baltais nams.

"Mēs neatzīstam Krievijas mēģinājumu anektēt Krimu. Mēs (..) tam nepiekrītam, un sankcijas Krievijai paliks spēkā, līdz Krievija atdos pussalu Ukrainai," žurnālistiem sacīja Baltā nama preses sekretāre Sāra Sandersa. Jau ziņots, ka ASV prezidents Donalds Tramps piektdien atteicās izslēgt Krimas okupācijas akceptēšanu, 16.jūlijā Helsinkos tiekoties ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

"Mēs paskatīsimies," sacīja Tramps, atbildot uz žurnālistu jautājumu, vai viņš, kā ziņojuši mediji, apsver atteikšanos no Vašingtonas opozīcijas 2014.gadā notikušajai Krimas sagrābšanai. Kremlis pirmdien paziņoja, ka Putins un Tramps samitā Somijas galvaspilsētā var apspriest "visus citus jautājumus", izņemot Krimu.

Putins ir "vairākkārt sacījis un paskaidrojis, ka Krima nevar un nekad nebūs darba kārtībā, jo tā ir nešķirama Krievijas daļa," žurnālistiem paziņoja Kremļa preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs, piebilstot, ka visi citi jautājumi ir apspriežami.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!