Foto: AFP/Scanpix/LETA
Brazīlijas prezidenta vēlēšanu labējais kandidāts Žairs Bolsonaru ceturtdien tika nopietni sadurts uzbrukumā ar nazi, piedaloties vēlēšanu kampaņas pasākumā (attēlā esot redzams ieduršanas brīdis), paziņoja viņa dēls.

Kandidāta dēls Flaviu Bolsonaru sākotnēji bija paziņojis, ka tēvs guvis tikai "virspusējas" brūces un jūtas labi, bet vēlāk tviterī ierakstīja, ka 63 gadus vecais tēvs ir ievainots aknās, plaušās un zarnās un "zaudējis daudz asiņu".

Sociālajos medijos un televīzijā demonstrētos attēlos bija redzams, kā Bolsonaru atbalstītāji viņu nes uz saviem pleciem, pirms kāds vīrietis sadūra viņu vēdera apakšdaļā.

Incidents notika Minasžeraisas štata Žuisas di Foras pilsētā valsts dienvidaustrumos.

Videoierakstā arī bija redzams, kā vairāki Bolsonaru atbalstītāji sagrābj uzbrucēju. Policijas preses sekretārs apstiprināja, ka uzbrucējs ir aizturēts.

Federālās policijas paziņojumā teikts, ka kandidātam bija miesassargi. Videoierakstos nav redzams, ka Bolsonaru būtu uzvilcis aizsargvesti.

Bolsonaru, kurš ir bijušais armijas kapteinis, pēc uzbrukuma tika aizvests uz slimnīcu Žuisas di Foras pilsētā, paziņoja policija.

Pēc Augstākā vēlēšanu tribunāla (STF) lēmuma, ka eksprezidents Luiss Inasiu Lula da Silva, kurš izcieš 12 gadu cietumsodu par korupciju, nevar kandidēt prezidenta vēlēšanās 7.oktobrī,

Bolsonaru ir kļuvis par populārāko šo vēlēšanu kandidātu.

Pirmajā aptaujā kopš šī lēmuma Bolsonaru ir pauduši atbalstu 22% vēlētāju. Sabiedriskās domas izpētes organizācijas "Ibote" trešdien veiktajā aptaujā otro vietu dalīja vides aktīviste Marina Silva un kreisais kandidāts Siro Gomess, par kuriem ir gatavi balsot 12% vēlētāju.

Spriežot pēc sabiedriskās domas aptaujām, Bolsonaru varētu izvirzīties vadībā prezidenta vēlēšanu pirmajā kārtā 7.oktobrī, bet otrajā kārtā viņš, visticamāk, zaudētu Silvai vai Gomesam.

Bolsonaru trešdien saviem atbalstītājiem solīja jaunu sākumu, cīņu pret korupciju, likumu ievērošanu un kārtību. Savus oponentus no Strādnieku partijas (PT) un Sociāldemokrātu partijas (PSDB) viņš nodēvējis par korumpētiem noziedzniekiem. "Brazīlija neizturēs vēl vienu PT vai PSDB valdību," mītiņā paziņoja Bolsonaru.

Bolsonaru arī izteicies atzinīgi par militāro diktatūru, kas valsti pārvaldīja no 1964. līdz 1985.gadam, un paudis homoseksuāļiem un melnādainajiem nelabvēlīgus uzskatus. Viens no viņa kampaņas solījumiem ir ieroču nēsāšanas legalizēšana, lai apkarotu augošo vardarbīgo noziedzību.

Lai gan Bolsonaru ir bijis Kongresa deputāts kopš 1991.gada, viņam izdevies parādīt sevi kā autsaideru, ko nav skāruši korupcijas skandāli, kuros iesaistīti daudzi politiskās elites pārstāvji.

Bolsonaru, kurš dažreiz tiek dēvēts par Brazīlijas Donaldu Trampu, ir 8,5 miljoni sekotāju sociālajos medijos.

Citi prezidenta vēlēšanu kandidāti nosodīja uzbrukumu Bolsonaru.

"Politika tiek īstenota ar dialogu un pārliecināšanu, nekad ar naidu," tvītoja bijušais Sanpaulu štata gubernators Žeradu Alkmins, kurš ir koncentrējis negatīvas reklāmas pret Bolsonaru.

Fernandu Adads, kurš var kļūt par PT prezidenta vēlēšanu kandidātu Lulas vietā, nosauca uzbrukumu par "absurdu un nožēlojamu".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!