Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Vācu mediķi, kas sniedz palīdzību krievu mākslas projekta "Pussy Riot" dalībniekam Pjotram Verzilovam, otrdien paziņojuši, ka, ņemot vērā simptomus, versija par viņa saindēšanu ir "ļoti ticama".

Berlīnes Žēlsirdības slimnīcas doktors Karls Makss Einhoipls žurnālistiem pavēstīja, ka nav nekādu pazīmju, kas liecinātu, ka Verzilovs ciestu no ilgstošas slimības. Savukārt viņa kolēģis Kajs Ūve Ekarts pavēstīja, ka Verzilovs, kuram ir Kanādas pilsonība, kopš nogādāšanas Berlīnē atrodas intensīvās terapijas nodaļā, taču viņa dzīvībai briesmas nedraud. Ekarts piebilda, ka pirms nogādāšanas Vācijā Verzilovs jau saņēmis atbilstošu palīdzību Maskavā.

Viņš pastāstīja, ka simptomi liecina par tās pacienta nervu sistēmas daļas traucējumiem, kas regulē iekšējo orgānu darbību.

Vācu mediķi pagaidām nav noskaidrojuši vielu, kas izsaukusi Verzilova saindēšanos. Kā ziņots, Verzilovs pagājušajā otrdienā tika ievietots Maskavas Bahrušinu slimnīcas reanimācijas nodaļā ar smagiem redzes, dzirdes un kustību traucējumiem.

Divas dienas vēlāk pēc tuvinieku pieprasījuma Verzilovs tika pārvests uz Sklifasovska institūtu, bet ārsti nekonstatēja viņa organismā indīgu vielu pēdas. Gan Verzilova māte, gan viņa draudzene, "Pussy Riot" locekle Veronika Ņikuļšina, ir cieši pārliecinātas, ka viņš pats nekādus medikamentus nav lietojis. Piektdien Verzilovs nāca pie samaņas.

Verzilovs, Ņikuļšina un vēl divas "Pussy Riot" aktīvistes - Olga Kuračeva un Olga Pahtusova - pirms tam izcieta 15 dienu administratīvo arestu par ielaušanos futbola laukumā Pasaules kausa fināla laikā. Saindēšanās pazīmes Verzilovam parādījās neilgi pēc piedalīšanās tiesas sēdē, kur tika izskatīta administratīvā lieta pret Ņikuļšinu.

Ņikuļšina, Kuračeva, Verzilovs un Pahtusova, ģērbušies policistu uniformās, jūlijā izskrēja futbola laukumā Maskavas Lužņiku stadionā, īslaicīgi apturot Francijas un Horvātijas spēli otrajā puslaikā. Starp šīs spēles skatītājiem bija Krievijas prezidents Vladimirs Putins un citu valstu līderi, tai skaitā Francijas prezidents Emanuels Makrons.

"Pussy Riot" nekavējoties ievietoja paziņojumus sociālajos medijos, uzņemoties atbildību par šo protestu un publicējot sešu politisku prasību sarakstu. "Atbrīvojiet visus politieslodzītos," bija pirmā no šīm prasībām. Tika arī pieprasīts izbeigt aizturēšanas mierīgos mītiņos un "atļaut politisku konkurenci valstī". "Pussy Riot" nonāca mediju uzmanības centrā 2012.gadā, kad vairākas grupas dalībnieces tika aizturētas par Kremlim veltītas protesta akcijas sarīkošanu Maskavas Kristus Pestītāja katedrālē.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!