Foto: Reuters/Scanpix/LETA
Brazīlijā ceturtdien spēkā stājies dedzināšanas aizliegums uz 60 dienām, valsts vadībai šādu lēmumu pieņemot pēc starptautiskā sašutuma par plašajiem lietusmežu ugunsgrēkiem Amazones baseinā.

Dekrētu par dedzināšanas aizliegumu izdevis prezidents Žairs Bolsonaru. Ugunsgrēks Amazones reģiona ir postošākais pēdējo gadu laikā, un tā dēļ pieaudzis starptautiskais spiediens, turklāt izraisījusies diplomātiskā spriedze Brazīlijas attiecībās ar Eiropu. Tiesa gan, aktīvisti jau pauduši skepsi par aizlieguma rezultātiem. "Cilvēki, kas dedzina bez atbilstošām atļaujām, tam nepakļausies," sacīja Sociālā un vides institūta pārstāvis Rodrigu Žunkeira.

Ugunsgrēku dzēšanas operācijās iesaistīti tūkstošiem karavīru un ugunsdzēsēju. Operācijās piedalās arī divas lidmašīnas "C-130 Hercules" un citi lidaparāti, kas ugunsgrēka reģionā valsts ziemeļos izlej ūdeni virs degošajiem mežiem. Policija jau ceturtdien Paras pavalstī aizturējusi trīs cilvēkus, kas tiek vainoti par ugunsgrēka izraisīšanu 5000 hektāru lielā platībā aizsargājamā teritorijā.

Otrdien un trešdien izraisījušies 1600 jauni ugunsgrēki, līdz ar to kopējais ugunsgrēku skaits pieaudzis līdz teju 85 000, un tas ir lielākais ugunsgrēku skaits kopš 2010.gada, liecina oficiālās aplēses. Aptuveni puse ugunsgrēku izraisījušies plašajā Amazones baseinā. Tiesa gan, Bolsonaru tiešraidē sociālajā tīklā "Facebook" apgalvoja, ka "šā gada ugunsgrēki ir zem pēdējo gadu vidējā līmeņa". Aizsardzības ministrija paziņojusi, ka ugunsgrēki tiek kontrolēti un ka ugunsgrēku skaits sarūk, pateicoties arī nesenajiem lietiem ugunsgrēku reģionos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!