Foto: AFP/Scanpix/LETA
Krūmāju ugunsgrēki, kas plosās Austrālijas austrumos, otrdien sasnieguši Sidnejas piepilsētas, kur ugunsdzēsēji izmanto lidmašīnas un helikopterus, lai apbūvētās teritorijas aplietu ar ūdeni un liesmu slāpētāju.

15 kilometrus no Sidnejas centra esošajā Turramurrā liesmas plosījās eikaliptu mežā, kā arī atsevišķu māju teritorijās, bet ugunsdzēsējiem izdevies pārņemt kontroli pār ugunsgrēkiem. Kopumā Austrālijas austrumu piekrastē plosās vairāk nekā 100 krūmāju ugunsgrēku, ko veicina brāzmainais vējš, karstums un sausums. Šie ir vieni no plašākajiem un bīstamākajiem savvaļas ugunsgrēkiem Austrālijas vēsturē.

13 no vairāk nekā 100 ugunsgrēkiem atzīti par ārkārtas situāciju, jo vairākām pilsētām pastāv tieši draudi, un daudzi cilvēki jau devušies uz drošākām vietām. Jaundienvidvelsa, kas kopš pagājušās nedēļas pieredzējusi jau vairākus desmitus postošu savvaļas ugunsgrēku, izsludinājusi ārkārtas stāvokli, un varasiestādes gatavojas vēl sliktākai situācijai, jo temperatūra vietām var pārsniegt 40 grādus pēc Celsija, bet vēju ātrums brāzmās sasniegt līdz pat 80 kilometriem stundā (22 metriem sekundē).

Līdz šim savvaļas ugunsgrēki Jaundienvidvelsā prasījuši trīs cilvēku dzīvības un iznīcinājuši 150 mājas. Saistībā ar ugunsgrēkiem Jaundienvidvelsā slēgtas līdz 600 skolu, kā arī daudzi nacionālie parki, noteikts pilnīgs dedzināšanas aizliegums un atcelts nedēļas nogalē paredzētais Austrālijas rallijs.

Ugunsdzēsējiem ūdeni no vairāk nekā simt lidmašīnām palīdz izlaistīt arī karavīri. Lai gan krūmāju ugunsgrēku sezona ir nesen sākusies, tā jau ir kļuvusi par vienu no postošākajām Austrālijas vēsturē. Jaundienvidvelsā vien jau izdegusi vairāk nekā miljons hektāru plaša teritorija, kas ir trīs reizes vairāk nekā visā savvaļas ugunsgrēku sezonā pērn.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!