Foto: Reuters/Scanpix/LETA
Taala vulkāna aktivitātes dēļ Filipīnās savas mājas pametuši vairāk nekā 162 000 cilvēku un zinātnieki sestdien brīdināja, ka eksplozīva izvirduma briesmas joprojām pastāv, neskatoties uz vulkāna aktivitātes pierimšanu.

Evakuēto skaits pieaudzis, policijai pastiprinot patruļas pilsētās 14 kilometru zonā ap vulkānu, kas atrodas ezera vidū aptuveni 66 kilometrus uz dienvidiem no Filipīnu galvaspilsētas Manilas. Filipīnu Vulkanoloģijas un seismoloģijas institūts paziņoja, ka pēdējās 24 stundās novērota "stabila tvaika izplūde un retas vājas eksplozijas, izmetot pelnus 50 līdz 600 metru augstumā".

Nemitīgās zemestrīce liecina, ka vulkāna augšpusē turpina kāpt magma, kas var izraisīt daudz bīstamāku vulkāna aktivitāti. Trauksme saglabāta ceturtajā līmenī, jo joprojām pastāv eksplozīva izvirduma briesmas.

Taals ir otrs aktīvākais vulkāns Filipīnās un iecienīts tūristu apskates objekts. Kopš 1572.gada Taala vulkāns izvirdis 33 reizes. Pēdējais lielais izvirdums notika 1977.gadā, bet vislielākais bojāgājušo skaits bija izvirdumā. 1911.gadā, kad dzīvību zaudēja vairāk nekā 1300 cilvēku.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!