Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko piektdien pavēstīja, ka divpusējās sarunās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu Sočos piektdien runāts gan par dažiem vēstures notikumiem, gan citu postpadomju valstu pašreizējo politiku.

"Mēs [ar Putinu] tiešām par daudz ko parunājām, aizgājām līdz sirmiem laikiem mūsu kopīgajā dzīvē vienā valstī, apspriedām daudzus vēsturiskus datumus un momentus, tie ir zināmi," norādīja Baltkrievijas līderis, sākot sarunas ar Krievijas līderi plašākā sastāvā.

Kā sacīja Lukašenko, spriests ne tikai par savstarpēji interesējošiem jautājumiem, bet arī par tematiem, "kas skar daudzus mūsu kaimiņus, bijušās Padomju Savienības valstis, politiku, ko šobrīd īstenojam mēs, viņi".

Lukašenko un Putina tikšanās notiek neilgi pēc ASV valsts sekretāra Maika Pompeo viesošanās Minskā, kas bija pirmā tika augsta ranga ASV amatpersonas vizīte Baltkrievijā pēc ilgāka pārtraukuma.

Lukašenko otrdien apstiprināja, ka ASV ir piedāvājušas Baltkrievijai palīdzību, turpinoties Minskas domstarpībām ar Krieviju par naftas cenām.

Lukašenko pēdējo nedēļu laikā vairākkārt paudis, ka Krievija Baltkrievijai noteikusi pārmērīgi augstas naftas cenas, radot spriedzi tradicionāli ciešajās attiecībās valstu starpā.

Pompeo, sestdien viesojoties Baltkrievijā, sacīja, ka ASV var Baltkrievijai piedāvāt visu tai nepieciešamo naftu par "konkurētspējīgām cenām".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!