Foto: AFP/Scanpix/LETA
Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 1386 cilvēkiem un reģistrēti 11 jauni nāves gadījumi ar tā izraisīto slimību Covid-19, pirmdien paziņojis Statistikas departaments.

Inficēšanās ar šo vīrusu valstī diagnosticēta kopumā 76 036 cilvēkiem, bet atveseļošanās apstiprināta 30 449 cilvēkiem.

Aizvadītajā diennaktī veiktas 4582 analīzes, līdz ar to pozitīvi bijuši 30,2% testu. Pavisam Lietuvā veiktas 1 334 308 analīzes.

Ar vīrusa izraisīto slimību Covid-19 Lietuvā miruši pavisam 637 cilvēki, bet vēl 326 ar šo vīrusu inficētajiem nāves cēlonis bijis cits.

Pēc Lietuvas Nacionālā sabiedrības veselības centra datiem, 14 dienu kumulatīvais inficēšanās gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju 7.decembrī Lietuvā ir 996,2.

Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta 248 cilvēkiem, kā arī reģistrēti trīs jauni nāves gadījumi ar vīrusa izraisīto slimību Covid-19, pirmdien paziņojis Veselības departaments.

Līdz ar to apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits Igaunijā sasniedzis 15 226, bet 6927 cilvēkiem apstiprināta atveseļošanās.

Pavisam Igaunijā ar vīrusa izraisīto slimību Covid-19 miruši 133 cilvēki.

Iepriekšējā diennaktī veiktas 2917 analīzes, līdz ar to pozitīvi bijuši 8,5% testu. Pavisam Igaunijā veikti 514 534 testi nolūkā noskaidrot inficēšanos ar jauno koronavīrusu.

Slimnīcās pašlaik tiek ārstēts 261 Covid-19 pacients, 26 no viņiem atrodas intensīvajā terapijā un 13 no viņiem nepieciešama plaušu mākslīgā ventilācija. Aizvadītajā diennaktī hospitalizēto Covid-19 slimnieku skaits palielinājies par septiņiem.

Pēc Igaunijas Veselības departamenta datiem, 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju 7.decembrī Igaunijā ir 396,62.

Lietuvā nosaka stingrākus ierobežojumus Covid-19 iegrožošanai

Lietuvā no trešdienas būs spēkā stingrāki ierobežojumi, kuru nolūks ir iegrožot Covid-19 izplatību, pirmdien nolēma Lietuvas valdība.

Ministru kabinets arī pagarināja valstī spēkā esošo karantīnas režīmu līdz gada beigām.

Noteikts, ka karantīnas režīma laikā jāpārvietojas tikai tad, ja tas ir patiešām nepieciešams. Dzīvesvieta būtu jāatstāj, tikai dodoties uz darbu, tirdzniecības vietām, veselības aprūpes iestādēm vai lai saņemtu citus pakalpojumus.

Aizliegti tuvi kontakti starp vairāk nekā divām ģimenēm vai mājsaimniecībām, izņemot gadījumus, kad jāsniedz neatliekama palīdzība, jāaprūpē slimnieki vai personas, kas nespēj par sevi parūpēties.

Aizliegts arī rīkot personīga rakstura svinības sabiedriskās un personīgās telpās, ja tajās piedalās vairāk nekā divas ģimenes vai divas mājsaimniecības, un šādās svinībās nedrīkst piedalīties vairāk par desmit cilvēkiem.

Valsts un pašvaldību iestādes pāries uz attālinātu darbu un attālinātu klientu apkalpošanu, izņemot gadījumus, kad attiecīgās funkcijas iespējams veikt tikai darba vietā.

Tirdzniecības centros vairāk ierobežos klientu plūsmas, lai platība uz vienu klientu būtu 15 kvadrātmetru mazajās tirdzniecības vietās un 30 kvadrātmetru lielajās tirdzniecības vietās.

Autostāvvietās pie veikaliem, tirdzniecības centriem, tirgiem un citām sabiedriskās tirdzniecības vietām atļauts aizņemt ne vairāk kā 20% no visām transportlīdzekļiem paredzētajām vietām, neskaitot darbiniekiem un invalīdiem paredzētās vietas.

Visos veikalos, tirdzniecības centros, tirgos un citās tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas vietās ieteikts nerīkot akcijas, un izpārdošanas, lai nepalielinātu apmeklētāju skaitu, palielināt strādājošo kasu skaitu, lai rindā stāvētu ne vairāk par pieciem cilvēkiem, kā arī pagarināt darba laiku. Ieteikts tirdzniecības vietu apmeklēt tikai vienam ģimenes loceklim.

Aizliegts izīrēt telpas svinību rīkošanai.

Pirmsskolas un sākumskolas mācības notiks klātienē, bet mācības pamatskolā un vidusskolā - neklātienē, izņemot specializētās skolas un vispārizglītojošo skolu specializētās klases.

Bērnu un pieaugušo interešu izglītība varēs notikt tikai attālināti, izņemot praktiskās nodarbības gaisa, jūras un autotransporta līdzekļu vadīšanā, kā arī valodas zināšanu sertifikāciju, lai varētu iestāties augstskolā.

Skolām rekomendēts ziemas brīvlaiku noteikt agrāk, nekā paredzēts, - no 14. decembra līdz 3. janvārim.

Karantīnas režīms valstī tiek pagarināts līdz 31.decembrim pulksten 24.

Pašreizējais karantīnas režīms Lietuvā sākotnēji tika ieviests no 7.novembra pusnakts līdz 29.novembra pusnaktij, bet vēlāk pagarināts līdz 17. decembrim ieskaitot. Šai laikā sabiedriskās vietās obligāti jāvalkā sejas aizsargmaskas.

Karantīnas režīms Lietuvā bija spēkā arī pavasarī.

Pēc Lietuvas Nacionālā sabiedrības veselības centra datiem, 14 dienu kumulatīvais inficēšanās gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju 7.decembrī Lietuvā ir 996,2.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!