Foto: Reuters/Scanpix/LETA
Gazas joslā valdošā palestīniešu kaujinieku kustība "Hamas" un grupējums "Islāma džihāds" trešdien paziņoja, ka ir izšāvuši vairāk nekā 300 raķešu uz Izraēlu, atriebjoties par Izraēlas triecieniem daudzstāvu ēkai Gazā.

Vienā brīdī "Hamas" pavēstīja, ka izšāvis vairāk nekā 100 raķešu minūtē, lai pārmāktu Izraēlas pretraķešu aizsardzības sistēmu.

Izraēlas Aizsardzības spēki informēja, ka ģimenes Telavivā tika pamodinātas un aizvestas uz bumbu patvertnēm.

"Hamas" otrdien bija paziņojusi, ka uz Izraēlas pilsētu Telavivu izšāvusi 130 raķetes un pilsētā skan sirēnas un centrā dzirdami sprādzieni.

"Hamas" paziņoja, ka tā ir atmaksa par 12 stāvu ēkas uzspridzināšanu Izraēlas triecienā Gazas joslā, kur atradās kustības politiskā biroja locekļu telpas.

Izraēlas spēki pirms trieciena brīdinājuši par uzbrukumu un likuši ēkas iemītniekiem to pamest.

Izraēlas civilās aviācijas pārvalde pavēstīja, ka sakarā ar raķešu šaušanu aptur aviosatiksmi Ben Guriona starptautiskajā lidostā pie Telavivas.

Palestīniešu kaujinieki otrdien no Gazas joslas uz Izraēlu izšāva simtiem raķešu, bet Izraēla veica uzlidojumus piekrastes teritorijā.

Izraēlas armija paziņoja, ka kopš pirmdienas no Gazas joslas uz Izraēlu izšauts vairāk nekā 600 raķešu.

Izraēlas triecienos Gazas joslā nogalināti vismaz 35 palestīnieši, tai skaitā 12 bērni, un vairāk nekā 230 ievainoti, paziņoja vietējās varas iestādes.

No Gazas joslas raidīto raķešu triecienā Aškelonas pilsētā Izraēlā dzīvību zaudējušas divas sievietes, bet vēl viena 50 gadus veca sieviete gājusi bojā raķetes triecienā netālu no Telavivas. Trešdienas rītā Lodas pilsētā tika nogalināti vīrietis un meitene, kad viņu automašīnai trāpīja raķete.

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu trešdien izsludināja ārkārtas stāvokli valsts vidienes pilsētā Lodā, kur policija apsūdzēja vietējos arābu iedzīvotājus plašu nemieru rīkošanā.

Netanjahu paziņojums izskanēja pēc tam, kad iepriekšējā naktī Lodā tika nogalināts Izraēlas arābs, pastiprinoties vardarbībai starp Izraēlu un palestīniešiem.

Netanjahu personīgi ieradās Lodā, kas ir Telavivas piepilsēta pie Ben Guriona lidostas, lai aicinātu nomierināties.

Lodā, kur starp 77 000 iedzīvotāju 47 000 ir Izraēlas ebreju un 23 000 Izraēlas arābu, pirmdien bija notikušas vardarbīgas sadursmes, apstiprināja vietējā policija.

Otrdienas vakarā, vēršoties plašumā palestīniešu protestiem Austrumjeruzalemē, Jordānas rietumkrastā un Izraēlas arābu pilsētās, situācija Lodā pasliktinājās.

"Daži no arābu iedzīvotājiem sāka liela mēroga nemierus, apdraudot kopienas," paziņoja policija."Tika dedzinātas automašīnas un nodarīti postījumi īpašumam."

Pēc Izraēlas mediju ziņām, ka Lodā ir aizdedzinātas trīs sinagogas un vairāki uzņēmumi, valdība paziņoja par papildspēku nosūtīšanu.

"16 robežpolicijas vadi ir mobilizēti, lai tiktu galā ar vardarbību," piebilda policija.

Vardarbība notika arī Izraēlas arābu rajonos, tostarp Akrā, Vadiarā un Džisrazarkā, kur tika aizturēti astoņi cilvēki, paziņoja policija.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!