Foto: EPA/Scanpix/LETA

Francija nevakcinētajiem ceļotājiem no vairākām Eiropas valstīm pieprasīs uzrādīt negatīva Covid-19 testa rezultātu, kas veikts 24 stundu laikā, sestdien, 17. jūlijā, pavēstīja valdība.

Jaunā prasība attieksies uz cilvēkiem, kas iebrauc no Lielbritānijas, Spānijas, Portugāles, Kipras, Grieķijas un Nīderlandes.

Noteikumi stāsies spēkā pusnaktī uz svētdienu, 18. jūliju, teikts premjerministra Žana Kasteksa paziņojumā.

Līdz šim cilvēkiem, kas iebrauca no Lielbritānijas, bija jāuzrāda negatīva Covid-19 testa rezultāts, kas veikts 48 stundu laikā.

Ieceļotājiem no Spānijas, Portugāles, Kipras, Nīderlandes un Grieķijas bija jāuzrāda 72 stundu laikā veikta testa rezultāts.

Cilvēkiem, kas ir pilnībā vakcinēti ar kādu no Eiropas Zāļu aģentūras apstiprinātajām vakcīnām – "Pfizer/BioNTech", "Moderna", "AstraZeneca" vai "Johnson & Johson" –, nebūs jāuzrāda testa rezultāts, norādīja premjers.

Šāds izņēmums noteikts, jo "vakcīna ir efektīva pret vīrusu, konkrēti pret tā delta variantu", teikts paziņojumā.

Tunisija, Mozambika, Kuba un Indonēzija iekļautas Francijas "sarkanajā sarakstā".

Ceļotāji no "sarkanā saraksta" valstīm var iebraukt Francijā vienīgi īpašos gadījumos, un pat vakcinētiem ceļotājiem pašizolācijā jāpavada septiņas dienas.

Jaunie pasākumi ieviesti, vairākām Eiropas valstīm izvēršot cīņu pret Covid-19 gadījumu skaita pieaugumu, kas lielā mērā tiek skaidrots ar vīrusa delta varianta izplatību.

Jauno Covid-19 gadījumu skaits pēdējo nedēļu laikā pieaudzis arī Francijā, un piektdien tas sasniedza teju 11 000.

Francijā vismaz vienu Covid-19 vakcīnas devu saņēmuši 35,5 miljoni cilvēki – mazliet vairāk nekā puse no iedzīvotāju kopskaita.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!