Foto: Reuters/Scanpix

Baltkrievijas Robežsardzes komiteja otrdien paziņojusi, ka Latvijai piederoša lidmašīna "An-2" esot ielidojusi Baltkrievijas gaisa telpā.

"8. februāra rītā baltkrievu robežsargi fiksēja Baltkrievijas gaisa telpas pārkāpumu no Latvijas puses. Vieglā lidmašīna "An-2" ielidoja Baltkrievijas teritorijā 300 metru dziļumā un, aplidojusi Urbanu robežšķērsošanas punktu, atgriezās Latvijā," teikts komitejas paziņojumā.

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandiera Leonīda Kalniņa preses virsniece Sandra Brāle aģentūrai LETA apliecināja, ka otrdien no Baltkrievijas Gaisa spēkiem saņemta informācija, ka NBS gaisa kuģis "An-2", iespējams, pārkāpis Latvijas-Baltkrievijas gaisa telpas robežu.

Otrdienas vakarā NBS pārstāve Sandra Brāle portālam "Delfi" norādīja, ka Latvijai piederošās lidmašīnas GPS signāla dati liecina, ka valsts robežas pārkāpums nav noticis.

Gaisa spēku foto no objektīvās kontroles līdzekļiem.

Ņemot vērā, ka NBS turpina sniegt atbalstu Valsts robežsardzei, lai kopā ar robežsargiem atturētu nelegālos imigrantus no iekļūšanas Latvijā, "An-2" plānotais lidojums robežas tuvumā otrdien tiešām ir noticis.

NBS aicina kritiski izvērtēt Baltkrievijas publicēto video.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!