Foto: Reuters//Scanpix/LETA
Neatkarīgā televīzijas kanāla "Doždj" galvenais redaktors Tihons Djadko trešdien, 2. martā, apstiprinājis, ka pametis Krieviju.

Viņš pavēstījis, ka līdzīgi rīkojušies arī vairāki citi redakcijas darbinieki.

Krievijas Valsts Domē arī iesniegti likuma grozījumi, kas paredz 15 gadu ilgu cietumsodu par "viltus ziņu" izplatīšanu, kas atspoguļo Krievijas bruņoto spēku agresiju pret Ukrainu, vēsta Krievijas mediji "RIA Novosti" un "Kommersant".

Valsts Domes Drošības komitejas vadītājs Vasilijs Piskarevs paziņojis, ka grozījumi jau bija parakstīti, lai pasteidzinātu to izskatīšanu Domes sēdē.

Piskarevs dienu iepriekš pavēstīja, ka šādus grozījumus ierosināts ieviest uz Ukrainas kara fona.

Grozījumi paredz par "viltus ziņu" sagatavošanu un izplatīšanu līdz trim gadiem cietumā, savukārt, ja viltus ziņas tiek sagatavotas un izplatītas, izmantojot dienesta stāvokli, grupā vai izmantojot internetu par to paredzēts piecu līdz desmit gadu ilgs cietumsods.

Savukārt, ja "viltus ziņu" izplatītājs zinājis, ka informācija ir nepatiesa, un tas izraisa "sociāli bīstamas sekas", paredzēts līdz 15 gadiem ilgs cietumsods.

Krievijas varasiestādes par "viltus ziņām" pasludinājušas jebkuru informāciju, kas atklāj Ukrainā pastrādātos kara noziegumus, civiliedzīvotāju slepkavošanu, krievu ciestos zaudējumus un ukraiņu tautas pretestību iebrucējiem.

Iepriekš Krievijas Ģenerālprokuratūra pieprasīja informācijas tehnoloģiju un masu komunikācijas uzraudzības dienestam "Roskomnadzor" ierobežot piekļuvi televīzijas kanālam "Doždj" un radiostacijai "Eho Moskvi", jo tie it kā izplatot "viltus ziņas".

Krievijā pat aizliegts pret Ukrainu uzsākto karu saukt par karu vai iebrukumu, vai jebkurā citā piemērotā vārdā. Visi mediji ir spiesti lietot diktatora Vladimira Putina uzspiesto eifēmismu - "militārā operācija".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!