Foto: EPA/LETA/Scanpix

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis atkārtoti aicinājis uz dialogu Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, uzsverot, ka Ukraina ir gatava runāt un meklēt kompromisus, tomēr kapitulēt nav gatava.

Atbildot uz ASV televīzijas kanāla "ABC News" jautājumu, vai Ukraina ir gatava izpildīt Krievijas prasības uguns pārtraukšanai, Zelenskis paziņoja: "Vispirms esmu gatavs dialogam, tomēr mēs neesam gatavi kapitulācijai".

"Tādēļ tas nav par mani, tas ir par cilvēkiem, kuri mani ievēlēja. Par NATO, esmu zaudējis dedzību par šo jautājumu, jo sapratām, ka NATO nav gatava uzņemt Ukrainu. Alianse baidās no pretrunīgām lietām un konfrontācijas ar Krievijas Federāciju," viņš klāstīja.

Zelenskis apliecināja, ka Ukraina nevēlas būt valsts, kas "kaut ko lūdz, stāvot uz ceļiem, un mēs negrasāmies būt tāda valsts, es nevēlos būt tāds prezidents".

"Es runāju par drošības garantijām. Es domāju, ka punktus par pagaidu okupētajām teritorijām un neatzītajām republikām, kuras atzīst tikai Krievija, mēs varam apspriest un atrast kompromisu," sacīja Ukrainas prezidents.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka galvenais jautājums ir par to, kā cilvēki šajās teritorijās dzīvos, kuri vēlas būt daļa no Ukrainas.

"Tas ir jāizdara - Putinam ir jāsāk runāt, jāsāk dialogs tā vietā, lai dzīvotu informācijas burbulī bez skābekļa. Domāju, ka tieši tur viņš atrodas," paziņoja Zelenskis.

Krievija paudusi, ka piekritīs uguns pārtraukšanai, ja Ukraina grozīs konstitūciju, atteiksies no nodoma iestāties NATO, atzīs Krimu par Krievijas teritoriju un atzīs tā dēvēto Luganskas un Doņeckas tautas republiku neatkarību.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!