Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Krievija neizmaksās kompensācijas to kritušo ģimenēm, kas nelikumīgi "mobilizēti" okupētajās teritorijās Luhanskas un Doneckas apgabalos, trešdien paziņojusi Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenā izlūkošanas pārvalde.

Ukrainas izlūkdienests arī ziņo, ka, cenšoties slēpt savus patiesos zaudējumus, ko iebrucēji cieš Ukrainā, krievi savu kritušo karavīru līķus sadedzina.

Ukrainas izlūkdienests vietnē "Facebook" informējis, ka okupētajā Luhanskā veikalā "Kopeika" izveidots punkts kritušo mobilizēto vietējo iedzīvotāju mirstīgo atlieku izsniegšanai. Ar to nodarbojoties Krievijas okupācijas militārā policija.

Radiniekiem tiekot izsniegta tikai miršanas apliecība un apbedīšanas atļauja, bet nav nekādu dokumentu, kas apliecinātu, kur un kādos apstākļos karavīrs gājis bojā.

Ukrainas izlūkdienests norādījis, ka tā dēvēto Luganskas un Doņeckas tautas republiku iedzīvotājiem, kuru tuviniekus Krievija, pārkāpjot starptautiskās tiesības, mobilizējusi, lai izmantotu kā lielgabalu gaļu karā pret Ukrainu, krievi atsakās maksāt kompensācijas par kritušajiem ģimenes locekļiem pat tad, ja viņiem ir Krievijas pases.

Tikmēr kritušo krievu tuviniekiem varasiestādes solījušas izmaksā 12 miljonus rubļu (102 388 eiro pēc ECB kursa 1. martā, kad rubļa nestabilitātes dēļ banka pārtrauca publicēt rubļa kursu).

"Tāda attieksme mulsina vietējos iedzīvotājus, tomēr okupantu policija nepievērš uzmanību tādiem noskaņojumiem," secinājis Ukrainas izlūkdienests.

Pagaidu okupētajās teritorijās Doneckas apgabalā turpinoties "mobilizācija" un jauniesauktie bez atbilstošas sagatavošanās tiekot nosūtīti uz karstākajiem kauju rajoniem, norāda Ukrainas izlūkdienests.

"Viņus galvenokārt izmanto priekšējā līnijā šķēršļu likvidēšanai un tranšeju rakšanai. Apgādes līmenis ir ārkārtīgi zems, un valda pārtikas trūkums. Zaudējumi starp "jauniesauktajiem" sasniedz 70-80%," vēsta Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenā izlūkošanas pārvalde.

Izlūku ziņojumā arī uzsvērts, ka Krievija, lai slēptu reālo kritušo skaitu, izmanto Doneckas metālapstrādes rūpnīcu, kur sadedzina vietējo "mobilizēto" un no Krievijas ievesto brīvprātīgo līķus. Precīzs sadedzināto skaits Ukrainas izlūkdienestam nav zināms.


Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!