Foto: EPA/Scanpix/LETA

Krievijas prezidents Vladimirs Putins pārdislocē uz Baltkrieviju karaspēku no Krievijas Tālajiem Austrumiem – Vladivostokā un Petropavlovskā-Kamčatskā bāzētajām jūras kājnieku brigādēm, lai kompensētu līdzšinējos zaudējumus Ukrainas karā, sestdien paziņojis Ukrainas Bruņoto spēku Ģenerālštābs.

Tas arī norāda, ka uz ziemeļrietumiem no Čornobiļas agresori izveidojuši Austrumu kara apgabala karaspēka grupējuma aizmugures rajonu.

Tikmēr Baltkrievijas Gomeļas apgabalā šajās dienās no vilcieniem tiek izkrauta Krievijas smagā militārā tehnika un celts pontonu tilts pār Pripetes upi, ziņo "Radio Brīvība" baltkrievu redakcija.

Petrikovā, kas atrodas dažus desmitus kilometru no Ukrainas robežas, ceturtdien un piektdien vietējie iedzīvotāji novērojuši, ka no tuvākās dzelzceļa stacijas cauri pilsētai automašīnās uz kravas platformām tiek vesti tanki, bruņutransportieri un pašgājējas artilērijas iekārtas. Kolonnas pavada policijas mašīnas ar ieslēgtām bākugunīm un sirēnām.

Pāri Pripetei Petrikovā tiek celts pontonu tilts, pa kuru varēs nonākt Leļčicu rajonā, kas robežojas ar Ukrainu.

Ukrainas Ģenerālštābs pagājušajā svētdienā norādīja, ka tieša Baltkrievijas iesaiste Krievijas uzbrukumā pret Ukrainu joprojām tiek uzskatīta par iespējamu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!