Foto: EP/Scanpix/LETA

Baltijas valstu un Polijas prezidenti trešdien apmeklējuši Kijivas apgabala Borodjanku, kur pēc Krievijas karaspēka aiziešanas atklājušies smagi postījumi un civiliedzīvotāju slepkavības, paziņoja Polijas prezidenta kanceleja.

Kopā ar Latvijas prezidentu Egilu Levitu, Igaunijas prezidentu Alaru Karisu, Lietuvas prezidentu Gitanu Nausēdu un Polijas prezidentu Andžeju Dudu Borodjankā bija ieradies arī Ukrainas premjerministrs Deniss Šmihaļs.

"Mūsu mērķis ir atbalstīt [Ukrainas prezidentu Volodimiru] Zelenski un Ukrainas aizstāvjus šai valstij izšķirīgajā brīdī," sacīts Polijas prezidenta kancelejas paziņojumā.

Latvijas prezidents Egils Levits īpaši akcentēja, ka Latvija atbalstīs pēc iespējas drīzu Ukrainas kandidātvalsts statusa nodrošināšanu Eiropas Savienībā. Levits uzsvēra, ka Latvija mudinās, lai kandidātvalsts statusa process no Eiropas Savienības puses tiktu izskatīts pēc iespējas ātrāk, lai Ukrainas sabiedrība redz, ka tās pūliņi aizstāvēt Eiropas vērtības nav bijuši velti, informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Valsts prezidents atzīmēja, ka šodien redzētās traģiskā kara sekas Ukrainā tikai vēl stingrāk pārliecina, ka Krievijai un visiem par kara noziegumiem vainīgajiem – no pavēļu devējiemlīdz izpildītājiem – būs jāatbild par saviem nodarījumiem.

Tikšanās laikā Ukrainas prezidents izteica cerību, ka Baltijas valstis un Polija ar savām ostām varētu palīdzēt Ukrainai graudu eksporta jomā.

Valsts prezidents apliecināja, ka Latvija ir maksimāli gatava sadarboties šī mērķa īstenošanā. Baltijas valstu un Polijas prezidenti uzsvēra, ka turpinās atbalstīt efektīvas sankcijas attiecībā pret Krieviju no Eiropas Savienības puses.

Ukrainas prezidents sarunā par Krievijas radītājiem postījumiem Ukrainā aicināja starptautisko sabiedrību izprast, ka finansiāls un ekonomisks atbalsts Ukrainai būs vajadzīgs ne tikai pēc kara, bet tas ir nepieciešams jau šobrīd, lai valsts varētu funkcionēt kara laikā.

Četru valstu prezidentu vizīti Ukrainā organizējusi Polija, kas kopā ar Ukrainu nodrošina loģistiku un drošību, raksta portāls "Ukrainska pravda".

Baltijas valstu un Polijas prezidenti ieradās Kijevā trešdien, bet otrdienas vakarā, tiekoties Polijas pilsētā Žešovā, viņi pārrunāja palīdzības sniegšanas iespējas Ukrainai.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!