Foto: AFP/Scanpix/LETA

Kopš 24. februārī sākās Krievijas iebrukums Ukrainā, bēgļu gaitās prom no Ukrainas devušies vairāk nekā 4,8 miljoni cilvēku, svētdien paziņojusi ANO bēgļu aģentūra (UNHCR).

ANO aģentūra to raksturo kā lielāko bēgļu krīzi Eiropā kopš Otrā pasaules kara.

UNHCR jaunākie dati liecina, ka kopš 24. februāra no Ukrainas bēgļu gaitās devušies 4 869 019 cilvēki, kas ir par 32 574 vairāk nekā tika ziņots sestdien.

ANO Starptautiskā Migrācijas organizācija aplēsusi, ka Ukrainu pametuši arī gandrīz 215 000 cilvēku, kas nav Ukrainas pilsoņu, bet dzīvoja, strādāja vai studēja Ukrainā.

Vairāk nekā 2,75 miljoni bēgļu no Ukrainas devušies uz Poliju un gandrīz 740 000 uz Rumāniju.

UNHCR dati liecina, ka februārī prom no Ukrainas bēgļu gaitās devās gandrīz 645 000 cilvēku, martā gandrīz 3,4 miljoni ukraiņu un šomēnes vairāk nekā 830 000.

90% Ukrainas bēgļu ir sievietes un bērni. 18-60 gadus veciem vīriešiem Ukrainā iespējama mobilizācija un viņi nedrīkst pamest valsti.

ANO Starptautiskā Migrācijas organizācija aplēsusi, ka 7,1 miljons cilvēku kopš kara sākuma ir pametuši savas mājas, meklējot drošāku vietu citur Ukrainā.

Kara dēļ savas mājas bijušas spiestas pamest gandrīz divas trešdaļas Ukrainas bērnu, no kuriem daļa pārvietojusies Ukrainas teritorijā, bet daļa devusies uz ārvalstīm.


Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!