Foto: AP/Scanpix/LETA

Ukraina ir saņēmusi no citām valstīm iznīcinātājus un lidmašīnu rezerves daļas, lai pastiprinātu savus gaisa spēkus Krievijas iebrukuma apstākļos, otrdien, 19. aprīlī, paziņoja ASV Aizsardzības ministrija.

Pentagons tomēr atteicās precizēt šo lidmašīnu skaitu un to izcelsmi.

Ukrainas bruņotajiem spēkiem "tieši tagad ir pieejams lielāks skaits fiksēto spārnu iznīcinātāju, nekā pirms divām nedēļām," reportieriem sacīja Pentagona preses sekretārs Džons Kērbijs.

"Neiedziļinoties tajā, ko piegādā citas valstis, [Ukrainas bruņotie spēki] ir saņēmuši papildu platformas un [rezerves] daļas, lai spētu palielināt savu [gaisa spēku] floti," teica Kērbijs.

Viņš neprecizēja, kāda tipa lidmašīnas tika piegādātas Ukrainas armijai, kas nedēļām ilgi bija lūgusi kara lidmašīnas, bet izteica pieņēmumu, ka tās ir būvētas Krievijā.

"Citas valstis, kurām ir pieredze ar šāda veida lidmašīnām, ir spējušas palīdzēt viņiem saņemt vairāk lidmašīnu," sacīja Kērbijs.

Viņš uzsvēra, ka ASV, kas negrib, lai Maskava tās uzskatītu par šī bruņotā konflikta dalībnieku, ir palīdzējušas piegādāt rezerves daļas, bet "nav transportējušas veselas lidmašīnas".

Kijiva ir lūgusi savus Rietumu partnerus piegādāt tai iznīcinātājus "MiG-29", ar kuriem ukraiņu piloti jau prot lidot un kādi ir dažām Austrumeiropas valstīm.

Marta sākumā tika apspriesta šādu lidmašīnu pārvešana no Polijas, bet ASV toreiz noraidīja šo plānu, baidoties, ka Krievija to uzskatīs par NATO tiešu iesaistīšanos bruņotajā konfliktā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!