Foto: AFP/Scanpix/LETA

Vairāki Krievijas prezidenta Vladimira Putina tuvākie sabiedrotie kopš kara sākuma pazuduši, dažkārt arī noslēpumainos apstākļos, un šī procesa gaitā zaudējuši brīvību vai pat dzīvību, vēsta Vācijas laikraksts "Bild".

Ilgu laiku bija pazudis aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu. Daudzi mediji vēstīja, ka ministram bijušas "veselības problēmas". Baumas pastiprinājās pēc tam, kad Šoigu meita apsūdzēja Putinu tēva marginalizācijā. Tagad ministrs atkal atgriezies publiskajā telpā.

"Bild" gan atgādina, ka pirmos it kā jaunos video ar ministra līdzdalību daudzi uzskata par viltojumiem.

Cits Putina rokaspuisis Federālā Drošības dienesta (FSB) 5.dienesta vadītājs Sergejs Beseda šobrīd atrodas Maskavas Ļefortovas cietumā. Aizdomās par valsts līdzekļu šķērdēšanu viņam aprīļa sākumā bija noteikts mājas arests.

Tīrīšanas FSB sarīkotas, jo Putinam bija aizdomas, ka no viņa slepenā dienesta kāds informāciju par plāniem iebrukt Ukrainā nodevis Rietumu izlūkdienestiem.

Besedas apcietināšana citiem raida skaidru signālu - ja jūs mani nodosiet, jūs nonāksiet cietumā, skaidro laikraksts.

Marta vidū Putins apcietināja vienu no Maskavas augstākajiem militārajiem līderiem - Krievijas Nacionālās gvardes priekšnieka vietnieku ģenerāli Romanu Gavrilovu, norāda "Bild". Apcietināšana oficiāli nav apstiprināta. Krievijas mediji vēsta, ka Gavrilovs atlaists.

Ģenerālis apcietināts vai nu tāpēc, ka nopludināta informācija, kas novedusi pie cilvēku bojāejas, vai "līdzekļu izšķērdēšanas" dēļ, skaidroja projekta "Bellingcat" žurnālists Hristo Grozevs.

Pēc Krievijas karaspēka neveiksmīga uzbrukuma Kijivai Putins uzņēmies virspavēlnieka pienākumus. Tagad Kremļa saimnieks pats dos pavēles karā ar Ukrainu.

"Pēc nedēļas paskatīsimies. Jo vairāk viņš personīgi piedalīsies, jo sliktāk stratēģijai," sacīja Grozevs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!