Foto: EPA/Scanpix/LETA

Krievijas diktators Vladimirs Putins parakstījis rīkojumu par Krievijas pilsonības piešķiršanas nosacījumu atvieglošanu Ukrainas Hersonas un Zaporižjas apgabala iedzīvotājiem, liecina Krievijas oficiālajā normatīvo aktu vietnē publicētais dokuments.

Ar šo dokumentu ir papildināts jau 2019. gada aprīlī izdots rīkojums par Krievijas pilsonības atvieglotu piešķiršanu Ukrainas teritorijā Doneckas un Luhanskas apgabalos nelikumīgi izveidoto valstisko veidojumu iedzīvotājiem.

Tolaik šis Krievijas solis izpelnījās Rietumu nosodījumu.

Pašlaik Krievijas spēki Ukrainas Zaporižjas un Hersonas apgabalus kontrolē tikai daļēji.

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās agrā 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!