Foto: AFP/Scanpix/LETA

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis pirmdien aicināja Vācijas kancleru Olafu Šolcu ieņemt skaidrāku nostāju Ukrainas-Krievijas konfliktā.

"Mums vajag, lai kanclers Šolcs mūs no jauna pārliecinātu, ka Vācija atbalsta Ukrainu. Viņam un viņa valdībai jāizlemj," Zelenskis pirmdienas vakarā sacīja intervijā Vācijas raidsabiedrībai ZDF.

Viņš sacīja, ka Vācijai nevajadzētu mēģināt sabalansēt savas attiecības ar Ukrainu un savas attiecības ar Krieviju.

"Vācija sāka ieroču piegādes [Ukrainai] vēlāk nekā mūsu kaimiņvalstis. Tas ir fakts," teica Zelenskis. Viņš arī atzina, ka kara sākumā Vācija un Francija atbalstīja Ukrainu tikai politiski un retoriski.

Šolcs iepriekš noraidīja kritiku par to, ka Vācija bijusi pārāk lēna smago ieroču piegādāšanā Ukrainai.

"Mēs piegādāsim visus ieročus, kurus esam apstiprinājuši," pirmdien sacīja Šolcs, piebilstot, ka Ukrainas spēki vispirms jāapmāca lietot šos ieročus.

"Ir runa par tiešām smagu aprīkojumu. Ir jābūt spējīgam to lietot, ir jābūt apmācītam to darīt," teica Šolcs. Viņš piebilda, ka pašlaik Ukrainas karavīri tiek apmācīti Vācijā.

Šolcs tomēr atteicās apstiprināt ziņas, ka viņam paredzēts ceturtdien apmeklēt Kijivu kopā ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu un Itālijas premjerministru Mario Dragi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!