Foto: AFP/Scanpix/LETA
Vācijas kanclers Olafs Šolcs, Francijas prezidents Emanuels Makrons un Itālijas premjerministrs Mario Dragi ceturtdienas rītā ar vilcienu no Polijas ieradušies Ukrainas galvaspilsētā Kijivā.

Trīs līderi Kijivā ieradušies ar nakts vilcienu, kas vēlu trešdienas vakarā izbrauca no Polijas. Viņu brauciens tika plānots vairākas dienas, taču drošības apsvērumu dēļ tika oficiāli apstiprināts tikai īsi pirms viņu ierašanās Ukrainas galvaspilsētā.

Makrons sacīja, ka viņi tiksies ar prezidentu Volodimiru Zelenski un apmeklēs "kara vietu, kur pastrādāti slaktiņi".

"Šis ir Eiropas vienotības vēstījums, kas adresēts Ukrainas vīriešiem un sievietēm," pavēstīja Makrons, izkāpjot no vilciena Kijivā.

Viņš sacīja, ka "ieradies runāt gan par tagadni, gan par nākotni, jo mēs zinām, ka tuvākās nedēļas būs ļoti grūtas".

Šolcs pavēstīja, ka viņi grib "izrādīt savu atbalstu Ukrainai un Ukrainas pilsoņiem".

"Taču mēs gribam ne tikai izrādīt solidaritāti, mēs arī vēlamies apliecināt, ka palīdzība, kuru mēs organizējam - finansiālā un humānā, arī ar ieročiem - turpināsies," sacīja Šolcs, piebilstot, ka atbalsts turpināsies tik ilgi, cik tas būs nepieciešams.

Viņš pavēstīja, ka Maskavai noteiktās sankcijas "dod ieguldīju izredzēs, ka Krievija atteiksies no sava plāna un atvilks savus spēkus - jo tāds ir mērķis".

Trijotnei Kijivā pievienosies Rumānijas prezidents Klauss Johannis, kurš devās pa citu ceļu.

Kopš Krievijas iebrukuma sākuma daudzi līderi apmeklējuši Kijivu, lai paustu solidaritāti valstij, pret kuru Krievija izvērsusi pilna mēroga karu.

Šolcs līdz šim teicis, ka apmeklēs Ukrainu vienīgi tad, ja šāda vizīte kalpotu kādam konkrētam mērķim.

Šolca, Makrona un Dragi sarunas ar Zelenski, domājams, koncentrēsies uz Ukrainas centieniem kļūt par Eiropas Savienības (ES) kandidātvalsti.

Kā cer Kijiva, ES paziņos par kandidātvalsts statusa piešķiršanu Ukrainai 23. un 24.jūnija samita gaitā, kurš notiks tieši pirms G7 samita, kas paredzēts no 26. līdz 28.jūnijam Elmavas pilī, Bavārijas Alpos.

Vācija 2022.gadā veic G7 rotējošās prezidentūras pienākumus.

Piektdien gaidāmas Eiropas Komisijas rekomendācijas jautājumā par Eiropas Savienības kandidātvalsts statusa piešķiršanu Ukrainai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!