Foto: Vida Press

Ukraina jau ir pārsteigusi pasauli un noteikti uzvarēs Krievijas uzsāktajā karā, trešdien paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis sarunā ar Kanādas augstskolu studentiem.

"Mēs jau esam pārsteiguši pasauli. Mēs apvienojāmies, lai paveiktu neiespējamo. Mēs noteikti uzvarēsim, lai gan neviens to negaidīja. Pašu mierīgas, brīvas un demokrātiskas nākotnes labad. Un tie būs citi laiki," sacīja Zelenskis.

Viņš atgādināja, ka 22.jūnijs ir īpaša diena, kad ukraiņi atceras savu senču varoņdarbu, pateicoties viņiem par dzīvi un iespēju celt jaunu Ukrainu. Tā ir sēru un kara upuru piemiņas diena, jo 1941.gada 22.jūnijā plkst.4 no rīta nacisti sāka bombardēt Kijivu.

"Tie bija citi laiki, cita okupācija, cits karš, bet mūsu gars, brīvības un cīņas alkas, un mūsu mērķis nav kļuvuši citādi. Un 2022.gada 24.februārī, kad tāpat plkst.4 no rīta uz Kijivu un visu Ukrainu sāka lidot Krievijas raķetes, mēs cēlāmies savas valsts aizsardzībai. Šodien mēs cīnāmies par savu bērnu un mazbērnu nākotni, par viņu dzīvi un iespēju uzcelt jaunu Ukrainu," sacīja prezidents.


Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!