Foto: AP/Scanpix/LETA

Krievijas okupanti veikuši raķešu triecienu pa tirdzniecības centru Ukrainas Poltavas apgabala Kremenčukā, vēsta aģentūra UNIAN.

"Okupanti ar raķetēm deva triecienu pa tirdzniecības centru, kur atradās vairāk nekā tūkstotis civiliedzīvotāju," paziņoja Ukrainas prezidents Volodiomirs Zelenskis.

Notiek glābšanas darbi, bet bojāgājušo skaitu pagaidām nevar aplēst, papildināja prezidents.

Zelenskis pasvītroja, ka tirdzniecības centram nav bijusi nekāda stratēģiskā vērtība Krievijas armijai. “Krievija turpina izgāzt savu bezspēcību pret parastiem pilsoņiem. Cerēt uz adekvātumu un cilvēcību no viņas puses ir bezjēdzīgi,” secināja Ukrainas līderis.

Savā pirmdienas vakara uzrunā Zelenskis notikušo nodēvēja par "vienu no bezkaunīgākajiem teroraktiem Eiropas vēsturē". Prezidents precizē, ka pēc gaisa trauksmes izsludināšanas daudzi cilvēki centru paspējuši atstāt, tomēr ievērojams skaits apmeklētāju un darbinieku vēl palikuši iekšā.

"Turpinās atsevišķu ugunsgrēka perēkļu dzēšana tirdzniecības centra ēkā Kremenčukas pilsētā. Ugunsgrēka vietā atrasti 11 bojāgājušu cilvēku līķi. Ārstniecības iestādēs ir vērsušies 59 cilvēki, no kuriem 25 cilvēki tika hospitalizēti (viens cilvēks nomira slimnīcā). Pavisam gājuši bojā 15 cilvēki," paziņoja Valsts ārkārtas situāciju dienests. Tā vadītājs Serhijs Kruks vēlāk paziņoja, ka bojāgājušo skaits ir pieaudzis līdz 16.

Ukrainas ģenerālprokuratūra paziņoja, ka ir saņemti vairāk nekā 40 paziņojumi par tuvinieku pazušanu bez vēsts.

Poltavas apgabala administrācijas vadītājs Dmitro Lunins otrdienas rītā platformā "Telegram" pavēstījis, ka nogalināto skaits pieaudzis līdz 18.

Raķetes X-22 pret iepirkšanās centru palaistas no tālas darbības bumbvedējiem Tu-22M3 Krievijas Kurskas apgabalā, paziņojusi Ukrainas gaisa spēku pavēlniecība.

Pavisam pa pilsētu izšautas divas raķetes, no kurām viena trāpīja tirdzniecības centrā, bet otra stadionā, paziņoja Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes sekretārs Oleksijs Daņilovs.

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās agrā 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!