Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Krievijas atkāpusies no Zmijinijas salas sava garnizona izolācijas un pieaugošās neaizsargātības pret Ukrainas triecieniem dēļ, nevis kā "labas gribas žestu", kā to apgalvojusi Maskava, teikts jaunākajā izlūkošanas informācijā, kuru publicējusi Lielbritānijas Aizsardzības ministrija.

Londona atgādina, ka ceturtdien Krievijas Aizsardzības ministrija paziņoja, ka tās spēki ir atkāpušies no Zmijinijas salas (Čūskas salas) Melnās jūras ziemeļrietumos. Salu Krievija sagrāba pirmajā iebrukuma dienā, un tā atrodas gar galvenajiem kuģošanas ceļiem uz Odesu un tai blakus esošajām ostām.

Ukrainas bruņotie spēki pēdējo nedēļu laikā veikuši uzbrukumus Krievijas garnizonam, izmantojot raķešu un dronu triecienus. Tāpat Ukraina izmantoja pretkuģu raķetes, lai kavētu Krievijas jūras spēku kuģu mēģinājumus no jauna apgādāt savas vienības.

Runājot par situāciju frontē, britu izlūki ziņo, ka Krievijas sauszemes spēki apgalvo, ka ir ieņēmuši Privilas ciematu uz ziemeļrietumiem no Donbasa pilsētas Lisičanskas. Tāpat cīņas turpinoties ap Lisičanskas naftas pārstrādes rūpnīcu.

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās agrā 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!