Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Atšķirībā no iepriekšējām kara fāzēm Krievija ir panākusi pietiekami efektīvu koordināciju starp vismaz divām spēku grupām, teikts jaunākajā izlūkošanas informācijā, kuru publicējusi Lielbritānijas Aizsardzības ministrija.

Londona uzsver efektīvas koordinācijas nozīmi starp divām okupantu spēku grupām - Centrālo grupu, kuru vada ģenerālpulkvedis Aleksandrs Lapins, un Dienvidu grupu, visdrīzāk, nesen ieceltā ģenerāļa Sergeja Surovikina vadībā.

Lisičanskas ieņemšana Krievijai ļauj paplašināt kontroli pār praktiski visu Luhanskas apgabala teritoriju.

Savulaik Ukrainas kontrolē esošie Severodoneckas-Lisičanskas apgabali sastāvēja no izliekuma vai izciļņa, kam krievi varēja uzbrukt no trim pusēm. Pastāv reāla iespēja, ka Ukrainas spēki tagad spēs atkāpties uz vieglāk aizsargājamu, taisnāku frontes līniju, ziņo britu izlūki.

Cīņu par Donbasu raksturo lēni virzības tempi un Krievijas masveida artilērijas izmantošana, ar kuru tiek iznīcinātas pilsētas. Kaujas Doneckas apgabalā gandrīz noteikti turpināsies šādā manierē, raksta Lielbritānijas ministrija.

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās agrā 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!