Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Parīzes Eifeļa tornis ir sarūsējis un tam nepieciešams kapitālais remonts, bet tā vietā, gatavojoties Francijas galvaspilsētā paredzētajām 2024. gada olimpiskajām spēlēm, tornim tiek uzklāta kosmētiska krāsas kārta par 60 miljoniem eiro, vēsta franču žurnāls "Marianne".

Gustava Eifeļa arhitektūras meistardarbs tika uzcelts 1889. gadā par godu Vispasaules izstādei un atzīmējot Lielās franču revolūcijas simtgadi. Ik gadu to apmeklē aptuveni seši miljoni tūristu.

Tomēr ekspertu vērtējumā tornis atrodas sliktā stāvoklī un to klāj rūsa, atsaucoties uz konfidenciāliem eksperta ziņojumiem, vēsta "Marianne".

"Viss ir vienkārši, ja Gustavs Eifelis apmeklētu šo vietu, viņu ķertu sirdstrieka," žurnālam izteicies viens no torņa menedžeriem.

Kompānija "SETE", kuras pārziņā ir Eifeļa tornis, uzreiz nekomentēja "Marianne" rakstu.

Šobrīd tornim tiek uzklāta jauna krāsas kārta par 60 miljoniem eiro, gatavojot Parīzi olimpiskajām spēlēm 2024. gadā. Šī ir 20. reize, kad tornis tiek pārkrāsots.

Bija paredzēts, ka aptuveni 30% torņa tiks notīrīti un pēc tam uzklāti divi jauni krāsas slāņi, taču Covid-19 pandēmijas izraisītā darbu aizkavēšanās un svina klātbūtne vecajā krāsā nozīmē, ka tiks apstrādāti tikai 5% torņa, vēsta "Marianne".

"SETE" nelabprāt slēdz torni uz ilgu laiku, jo tādējādi tiek zaudēti ieņēmumi no tūristiem, piebilst žurnāls.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!