Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Personām, kas nelikumīgi pārcēlušās uz Krimu Krievijas okupācijas laikā, pēc pussalas atbrīvošanas tās teritorija būs jāpamet, intervijā ziņu aģentūrai "Ukrinform" sacīja Ukrainas prezidenta pastāvīgā pārstāve Krimas Autonomajā Republikā Tamila Taševa.

"Viss ir vienkārši, un tas nav pretrunā ar starptautiskajām tiesībām. Tiem iedzīvotājiem, kas nelikumīgi atbraukuši uz pussalas teritoriju, Krimas Autonomā Republika būs jāpamet," viņa sacīja.

Runa nav par vardarbīgu izraidīšanu, norādīja Taševa.

"Tai ir jābūt brīvprātīgai izceļošanai no teritorijas, kurā viņi ieradušies nelikumīgi," viņa piebilda.

Pēc tam viņi varēs iesniegt oficiālu pieteikumu Ukrainas varasiestādēm, lūgt izsniegt uzturēšanās atļauju un izklāstīt savu pamatojumu, "kāpēc mums viņiem būtu jāpiešķir šāda iespēja", skaidroja amatpersona.

Taševa uzsvēra, ka "zināmi pasākumi" attieksies ne tikai uz Krievijas pilsoņiem, bet arī Ukrainas pilsoņiem, kas Krimā dzīvo pēdējos astoņus gadus.

"Es nerunāju par izraidīšanu, bet par zināmiem lustrācijas pasākumiem. Tas viss atbilst pārejas laika justīcijai, kā tas ir noteikts ANO dokumentos, un pie šiem jautājumiem Ukraina jau strādā."

Krievijas okupācijas astoņu gadu laikā uz Ukrainas pussalu pārcēlušies no 600 000 līdz pusotram miljonam Krievijas iedzīvotāju, bet aptuveni 30 000 Krimas tatāru pussalu bijuši spiesti pamest.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!