Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Krievijā nolēmuši veidot masu bērnu organizāciju, kas faktiski līdzinās PSRS komunistiskā režīma pionieriem vai nacistu "Hitlerjūgendam", un par tās uzraudzības padomes priekšsēdētāju kļūs pats diktators Vladimirs Putins, trešdien vēsta krievu mediji.

Jaunās "pionierijas" dibināšanas sanāksme notikusi okupētajā Krimā.

"Putins piekrita vadīt Krievijas bērnu un jaunatnes kustības uzraudzības padomi. Prezidents cer, ka šis darbs nāks par labu viņam un viņa kolēģiem," vēsta Kremļa kontrolētā ziņu aģentūra TASS.

Kustības dibināšanas sanāksme notikusi okupētajā Ukrainas pussalā savulaik vispazīstamākajā PSRS pionieru nometnē "Artek". Kustības nosaukums pagaidām nav izraudzīts.

Dibināšanas sanāksmē piedalījušies 46 cilvēki - bērnu organizāciju, Krievijas prezidenta administrācijas un federālo varas institūciju pārstāvji.

Dibinātāju vidū ir organizācijas "Jaunarmija", "Lielā pārmaiņa" un Krievijas Skolēnu kustība.

Krievijas Valsts dome 6.jūlijā pieņēma likumu par jaunas jaunatnes kustības veidošanu.

Tās mērķis ir "veidot bērnos pasaules uzskatu uz tradicionālo vērtību pamata".

Dokuments Valsts domē iesniegts 19. maijā - padomijas pionieru organizācijas dibināšanas dienā. Kremlī tad taisnojās, ka runa neesot par pionierijas reanimāciju.

Tiesa gan, jaunās organizācijas struktūra atgādinās padomju pionieru organizācijas kustību un atbilstoši Kremļa plānam, tai vajadzētu veidot "vienotu bērnu un jaunatnes audzināšanas politiku".

Tas atsauc atmiņā arī nacistu piekopto vienādošanas jeb koordinācijas (Gleichschaltung) politiku. Pēc nacionālsociālistu nākšanas pie varas 1933. gadā visas pilsoniskās sabiedrības organizācijas bija spiestas vai nu likvidēties, vai iekļauties savam profilam atbilstošās nacistu organizācijās.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!