Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Ņemot vērā pērtiķu baku gadījumu skaita pieaugumu daudzās valstīs, Pasaules Veselības organizācija (PVO) ieteikusi vīriešiem, kuriem ir lielākais risks inficēties, uz laiku samazināt savu seksuālo partneru skaitu.

PVO ģenerāldirektors Tedross Adanoms Gebrejesuss norādīja, ka 98% pērtiķu baku gadījumu kopš uzliesmojuma maijā ir bijuši starp gejiem, biseksuāļiem un citiem vīriešiem, kuriem ir sekss ar vīriešiem. Viņš aicināja riskam pakļautos veikt pasākumus, lai aizsargātu sevi.

"Tas nozīmē, ka jāizdara droša izvēle sev un citiem - vīriešiem, kuriem ir sekss ar vīriešiem," sacīja Tedross. "Pagaidām tas ietver jūsu seksuālo partneru skaita samazināšanu."

Tomēr organizācija uzsvēra, ka inficēties var ikviens.

"Papildus pārnešanai seksuāla kontakta ceļā pērtiķu bakas var izplatīties arī mājsaimniecībās ciešā kontaktā starp cilvēkiem, piemēram, apskaujoties un skūpstoties, kā arī ar dvieļiem vai gultasveļu," norādīja Tedross.

Pērtiķu bakas ilgu laiku bija endēmiska slimība tropu mežu valstīs centrālajā un Rietumāfrikā. Tās izplatība Eiropā un ASV līdz šim lielākoties ir koncentrēta starp vīriešiem, kam ir sekss ar citiem vīriešiem.

Eiropā un ASV līdz šim nav konstatēts neviens šīs slimības izraisīts nāves gadījums.

PVO paziņoja, ka šogad ir apstiprināti vairāk nekā 18 000 pērtiķu baku gadījumi 78 valstīs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!