Foto: AP/Scanpix/LETA

Kopš marta Ukrainas austrumos darbojas Krievijas privātā militārā uzņēmuma "Vagner" algotņi un veic uzdevumus specifiskos frontes sektoros, teikts jaunākajā izlūkošanas informācijā, kuru publicējusi Lielbritānijas Aizsardzības ministrija.

Londona ziņo, ka šīs ir būtiskas izmaiņas, salīdzinot ar iepriekšējo grupas iesaistīšanu kara zonās kopš 2015. gada, kad "Vagner" parasti veica misijas, kas atšķiras no atklātām, liela mēroga regulārām Krievijas militārajām darbībām.

Šis jaunais integrācijas līmenis vēl vairāk grauj Krievijas varas iestāžu ilgstošo politiku, kas noliedz saiknes starp privātajiem militārajiem uzņēmumiem un Krievijas valsti. "Vagner" loma, iespējams, ir mainījusies, jo Krievijas Aizsardzības ministrijai ir liels kaujas kājnieku trūkums, taču maz ticams, ka "Vagner" spēki būs pietiekami, lai būtiski mainītu kara gaitas trajektoriju, noslēgumā raksta britu izlūki.

Krievijas iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās agrā 24. februāra rītā.

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!