Foto: AFP/Scanpix/LETA

ASV apsūdz Krieviju par Ukrainas lielākās atomelektrostacijas izmantošanu kā "kodolvairogu", izvietojot tur karaspēku, neļaujot Ukrainas spēkiem raidīt uguni un riskējot ar kodolavāriju, vēsta medijs "Reuters".

ASV ir noraizējušās par to, ka Zaporižjas atomelektrostacija šobrīd ir kļuvusi par Krievijas militāro bāzi, kas tiek izmantota, lai apšaudītu tuvumā esošos Ukrainas spēkus, pēc ANO kodolieroču neizplatīšanas sarunām Ņujorkā, sacīja ASV Valsts sekretārs Entonijs Blinkens.

"Protams, ukraiņi nevar šaut pretī, citādāk atomelektrostacijā var notikt briesmīgs negadījums ," žurnālistiem teica Blinkens. "Krievijas rīcība jau sniedzas tālāk par "cilvēka kā vairoga" izmantošanu," sacīja Blinkens, nosaucot šī brīža Krievijas izmantoto aizsegu par ''kodolvairogu'' .

Ņujorkas sarunās Ukrainas ārlietu ministra vietnieks Mikola Točickis sacīja, ka ir vajadzīgas "spēcīgas, kopīgas darbības, lai novērstu kodolkatastrofu", un aicināja starptautisko sabiedrību slēgt gaisa zonu pār Ukrainas atomelektrostacijām.

Krievijas iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās agrā 24. februāra rītā.

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!