Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Krievijas spēku kontrolētās Ukrainas pilsētas Melitopoles centrā vienā no okupantu komandantūrām nograndis spēcīgs sprādziens, atsaucoties uz pilsētas mēra Ivana Fjodorova paziņojumu, vēsta aģentūra UNIAN.

"Zem okupantiem degs zeme! Šo nesatricināmo patiesību katru dienu pierāda mūsu karavīri Ukrainas dienvidos. Spēcīgs sprādziens nogranda ienaidnieka midzenī Melitopoles centrā. Šeit, es atgādināšu, izvietota viena no okupantu komandantūrām," savā "Telegram" kanālā raksta Fjodorovs.

Informācija par sprādzienā nodarītajiem zaudējumiem iebrucējiem pagaidām neesot pieejama.

Krievijas spēki pašlaik ir koncentrējušies pilnīgai Donbasa sagrābšanai, kur kaujas norit vairākās vietās, pēdējās diennakts situāciju frontē raksturo UNIAN. Kaujas turpinās arī Harkivas virzienā.

Otrdien Krievijas kaujas lidmašīna Su-34 no Baltkrievijas teritorijas veikusi gaisa triecienu pa lidostu pie Žitomiras.

Tāpat nerimst okupantu raķešu uzbrukumi Odesas apgabalā, kā arī stobru artilērijas apšaudes pa pierobežas rajoniem Čerņihivas un Sumu apgabalos.

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās agrā 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!