Foto: EPA/Scanpix/LETA

Krievijas opozicionāra Alekseja Navaļnija komanda trešdien pavēstīja, ka vērsusies pie Francijas un Šveices varasiestādēm ar aicinājumu arestēt Krievijas prezidenta Vladimira Putina bijušās sievas Ludmilas un viņas jaunā vīra Artura Očeretnija īpašumus.

"Mēs pierādījām, ka Očeretniju ārzemju īpašumi nopirkti par koruptīvu naudu, un ceram, ka Eiropas Savienība arestēs šos aktīvus," trešdien pavēstīja Navaļnija dibinātais Korupcijas apkarošanas fonds (FBK).

Atbilstoši priekšlikumi jau nosūtīti abu valstu ārlietu ministrijām.

"Mēs esam pārliecināti, ka sankcijas pret Putina tuvākā loka cilvēkiem piespiedīs politisko un biznesa eliti atteikties no viņa atbalstīšanas. Un tas ir svarīgs solis, lai iznīcinātu viņa režīmu un apturētu viņa Ukrainā izvērsto karu," norādīja Navaļnija līdzgaitnieki, atgādinot par neseno pētījumu par Putina ekssievas īpašumiem Rietumeiropā.

Tāpat Navaļnijs otrdien aicināja Rietumus noteikt iedarbīgas sankcijas Krievijas oligarhiem, kas atbalsta prezidentu Vladimiru Putinu un karu pret Ukrainu.

Rietumu sankcijas noteiktas tikai 46 no žurnāla "Forbes" Krievijas 200 bagātāko cilvēku saraksta, ierakstā sociālajos tīklos norādīja Navaļnijs.

"Man tas neizklausās pēc pilna mēroga kara pret Putina oligarhiem," atzina opozicionārs.

Krievijas gāzes lieluzņēmuma "Gazprom" vadītājs Aleksejs Millers joprojām nav Eiropas Savienības (ES) sankciju sarakstā, viņš atgādināja.

Savukārt oligarham Romanam Abramovičam izdevies paglābties no ASV sankcijām, par spīti tam, ka viņa uzņēmumi "piegādā metālu Krievijas Aizsardzības ministrijai".

"Mēs nevaram sagaidīt šķelšanos Putina elitē kara jautājumā, ja, par spīti visām runām, mēs pret viņiem neliekam lietā nūju, bet ļaujam tiem paturēt visus savus burkānus."

"Es aicinu vēlētājus un likumdevējus ES, Lielbritānijā, ASV un Kanādā vērst spiedienu pret izpildvaru, piespiest to pārtraukt demagoģiju un nekavējoties noteikt masīvas personālsankcijas Putina zagļiem."

Navaļnijs arī aicināja ES, ASV un Lielbritāniju aizliegt visiem, kas atbalstījuši Krievijas karu pret Ukrainu, spert kāju savās valstīs "20 gadus".

Ierakstā tviterī Navaļnijs arī mudināja rietumvalstis rūpīgi sekot līdzi Krievijas oligarhu "centieniem Rietumos īstenot sabiedrisko attiecību un juridiskās kampaņas, atmazgājot savu tēlu un uzpērkot politiķus un žurnālistus".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!