Foto: AFP/Scanpix/LETA

Krievijas iebrucēji pirms gaidāmās Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras (IAEA) misijas ierašanās Zaporižjas atomelektrostacijā (AES) apšauda pie spēkstacijas esošo Enerhodaras pilsētiņu, savā "Telegram" kanālā ziņo Nikopoles rajona kara administrācijas vadītājs Jevgēnijs Jevtušenko.

"Otrā krastā Krievijas armija apšauda Enerhodaru," viņš raksta.

Tādā veidā okupanti, kā uzskata Jevtušenko, cenšas radīt "atbilstošo ainu" IAEA komisijai un sagatavot vietējos iedzīvotājus, kuri "mediju kameru priekšā komisijai stāstīs par pilsētas apšaudēm no ūdenskrātuves mūsu puses".

IAEA pēc Ukrainas valdības lūguma ir izveidojusi misiju okupantu sagrābtās Zaporižjas AES apmeklēšanai. Komandā ir 14 starptautiski eksperti, bet misiju vada IAEA ģenerāldirektors Rafaels Grosi.

Ekspertu komanda trešdien no Kijivas devusies uz AES.

Krievijas iebrucēji Zaporižjas AES un tās pilsētiņu Enerhodaru sagrāba 4. martā. Maskava ir atteikusies no piedāvājuma ap kodolspēkstaciju izveidot demilitarizēto zonu. Kopš augusta sākuma okupanti periodiski apšauda AES un tās apkārtni, apgalvo Kijiva.

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās agrā 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!